Jack & Jones
12 Sty 2016

Znani aktorzy w reklamach

Ostatnie zestawienie spotów kręconych przez wielkich reżyserów udowadnia, że są oni w większości przypadków w stanie stworzyć małe dzieła i świetnie odnajdują się także w krótkiej formie. Jeśli chodzi o uczestnictwo znanych aktorów w reklamach, efekty bywają… bardzo różne.

Rafał Cichowski 0
Lionsgate
05 Gru 2014

Paul Schrader, czyli ojciec Taksówkarza

W branży filmowej pojawił się znikąd i od razu narobił w niej fermentu. W latach 70. scenariusze podpisane nazwiskiem Schrader były synonimem najwyższej jakości, nawet jeśli filmy oparte na ich podstawie nie odnosiły finansowego sukcesu. W „Yakuzie” jako pierwszy Amerykanin opisał japońską mafię. W „Hardcore” zagłębił się w świat małoletniej pornografii. No i „Taksówkarz” – scenariusz od którego zaczęła się spektakularna kariera Martina Scorsese. [/imfobox] 5 grudnia na kanale VOD cineman.pl swoją polską premierę miał najnowszy film Paula Schradera „Zanim nadejdzie noc”. Jest to o tyle duże wydarzenie, że po raz pierwszy w historii VOD w Polsce, amerykański film ma swoją premierę równoczesną z premierą amerykańską. No i nie jest to film

Robert Ziębiński 0
kevin smith and harley quin smith
21 Wrz 2014

Superbohaterowie a dzieci artystów

Celebryci to ludzie z zupełnie innego świata. Podróżują po świecie prywatnymi odrzutowcami, wożą się najdroższymi autami, obskakują wszystkie lanserskie imprezy i bez umiaru korzystają ze wszelkich uroków życia. Może fakt, że gwiazdy tak bardzo oderwane są od normalnego życia, sprawia że często nadają swoim dzieciom przedziwne imiona?

Paweł Deptuch 0
DC Comics
19 Sie 2014

Inwestycja w komiks

Gdy piszę te słowa na ebayu trwa aukcja, w której można zdobyć unikatowy egzemplarz „Action Comics #1” z 1938 r. z debiutem Supermana. Do końca pozostało sześć dni, a na chwilę obecną jego cena wynosi 1 750 200 USD. Czy zeszyt ten pobije rekord sprzed trzech lat i przekroczy kwotę 2,16 mln USD?

Paweł Deptuch 0