Albatros
21 Gru 2016

Książkowy maraton, czyli czytamy hurtowo Albatrosa #1

W okresie przedświątecznym zakupy w księgarniach to standard, dlatego w cyklu „Czytamy hurtowo” tym razem książki – znamienne, że wszystkie pod banderą wydawnictwa Albatros. Bracia Musso, James Rollins, Nicholas Sparks i Julia Navarro gwarantują dobrą lekturę.

Łukasz Radecki 0
Albatros 75%
25 Maj 2015

Najdłuższa podróż

Nicholas Sparks to dziś niedościgniony twórca chwytających za serce romansów, będących w gruncie rzeczy wnikliwie sportretowanymi losami miłości różnych osób w rozmaitych sytuacjach życiowych. Na tym schemacie powstały największe hity autora: „Pamiętnik”, „I wciąż ją kocham”, „Prawdziwy cud”, „ Dla ciebie wszystko”. Autor nie wychodzi poza niego również w „Najdłuższej podróży”. Czy to źle? Bynajmniej!

Łukasz Radecki 0
NicholasSparks
14 Lut 2014

Nicholas Sparks: wiem jak pisać bestseller [wywiad]

  Dzika Banda: Mamy rok 1996 wydajesz swój debiut „Pamiętnik” i… co z miejsca zostałeś gwiazdą? To był przecież wielki bestseller. Nicholas Sparks: dokładnie to była tak. W 1995 roku sprzedałem wydawcy „Pamiętnik” za gigantyczną wówczas kasę – okrągły milion dolarów. Zanim powieść się ukazała minął rok. Co działo się z milionem przez rok? Zwyczajnie się rozszedł. Kiedy dostajesz czek najpierw opłacasz swojego agenta i płacisz podatki. Ponieważ to był sam początek mojej kariery nie widziałem, czy taka kwota jeszcze się powtórzy resztę ulokowałem na kontach oszczędnościowych, spłaciłem hipotekę, no i odłożyłem pieniądze na szkoły dla dzieci. Raptem może miesiąc po tym jak zarobiłem milion już go nie było. Wtedy

Robert Ziębiński 0