Bad Seeds Ltd 100%
31 Paź 2016

Skeleton Tree – kronika rozpaczy i śmierci [recenzja]

Dla wielbicieli „Where the Wild Roses Grow” zła wiadomość. Przyjemnych piosenek tu nie uświadczycie. Osiem nowych kompozycji to podróż do świata mroku, brudu i smutku. Świata ascetycznego. Opartego na pojedynczych dźwiękach i liniach melodycznych, których czasami trzyma się tylko Cave.

Robert Ziębiński 0
Push the Sky Away, Nick Cave and the Bad Seeds, Mystic
26 Mar 2013

Hity i Kity: Luty 2013

HIT: Push the Sky Away, Nick Cave and the Bad Seeds Dowód na to że można zrobić coś z niczego. Na bazie kilku podkładów elektronicznych, które Warren Ellis nagrał w domu, panowie z The Bad Seeds stworzyli płytę piękną, trudną i mądrą. Jest w niej coś takiego, że oderwać się nie możemy. Obawy zatem zażegane. Nick Cave wciąż ma wielki talent! KIT: Jako że minęło zbyt wiele czasu a złe wspomnienia znikają szybko, miłosiernie odpuszczamy.

REDAKCJA 0
Push the Sky Away, Nick Cave and the Bad Seeds, Mystic
16 Mar 2013

Push the Sky Away

Push the Sky Away, Nick Cave and the Bad Seeds, Mystic Ten album dla The Bad Seeds był wielkim sprawdzianem. Po odejściu z zespołu (i życia Nicka Cave’a) jego najwierniejszego współpracownika i współkompozytora Micka Harvey’a, losy grupy Cave’a nie były pewne. Chociaż w wywiadzie, który z nim przeprowadzałem w 2009 roku Cave zapewiał, że The Bad Seeds mają się dobrze, Micka zastąpił Ed Kuepper (legenda australijskiego punk rocka i facet którego Cave podziwiał w młodzieńczych latach) a płyta trafi do sklepów lada moment. Tylko te lada moment zamienił się w cztery lata. Ed w efekcie nie dołączył do zespołu, za to szeregi The Bad Seeds zasilił znów Barry Adamson (jeden z założycieli The

Robert Ziębiński 0