Fabryka Słów 80%
13 Maj 2015

Czarny Horyzont

„Czarny Horyzont” to drugie podejście Tomasza Kołodziejczaka do wymyślonego przez siebie świata Ostatniej Rzeczpospolitej. Po zbiorze udanych opowiadań, mamy do czynienia z krótką powieścią będącą wprawką przed znacznie bardziej rozbudowaną i epicką „Białą Redutą”. Królewski geograf, Kajetan Kłobudzki, zostaje wysłany z tajną misją w głąb zainfekowanego czarną magią terenu Europy należącego od dziesiątek lat do najeźdźców z obcego Planu, Balrogów. Musi zbadać dziwne, nieznane Elfom emanacje mocy, które w toczonej od lat wojnie, jak podejrzewają,  mogą przechylić szalę zwycięstwa na rzecz Czarnych. W prozie Kołodziejczaka jest coś, co momentalnie pozwala wtopić się w świat przedstawiony. Już od pierwszych zdań jest intrygująco i obrazowo, i nawet pomimo nieśpiesznie rozkręcanej akcji i

Paweł Deptuch 0
Fabryka Słów 90%
30 Paź 2014

Biała Reduta t.1

Tomasz Kołodziejczak serwuje kolejne znakomite dzieło, które złotymi zgłoskami zapisze się w historii polskiej fantastyki.

Paweł Deptuch 0
Fabryka Słów 80%
21 Paź 2014

Czerwona mgła

Przygotowaną przez Kołodziejczaka mieszankę science fiction, fantasy i historii Polski śmiało można stawiać obok „Trylogii” Sienkiewicza czy „Konrada Wallenroda” Mickiewicza. Czemu nie zrobić z niej lektury?

Paweł Deptuch 0