SQN 65%
26 Wrz 2016

Roman Kostrzewski, Głos z Ciemności – z szacunkiem, bo się może skończyć źle [recenzja]

Legenda Romana Kostrzewskiego i zespołu Kat wydają się być dla młodego pokolenia niezrozumiałym fenomenem. Dwudziestolatkom trudno dziś pojąć jak wielką rolę odegrała ta grupa w kształtowaniu się polskiej sceny metalowej, jak wielkim skandalistą był stojący na jej czele wokalista. Dla młodszych „Głos z ciemności” będzie więc historyczną wyprawą, dla starszych… nie do końca spełnioną obietnicą.

Łukasz Radecki 0
bourne-5-plot-matt-damon
31 Lip 2016

Najciekawsze filmy o utracie pamięci [ranking]

Choć Jason Bourne w trzeciej odsłonie serii zdołał odzyskać wspomnienia, to powrót do kin tego bohatera stanowi dobrą okazję, by przypomnieć inne filmy z motywem utraty pamięci.

Tomasz Miecznikowski 0
NicholasSparks
14 Lut 2014

Nicholas Sparks: wiem jak pisać bestseller [wywiad]

  Dzika Banda: Mamy rok 1996 wydajesz swój debiut „Pamiętnik” i… co z miejsca zostałeś gwiazdą? To był przecież wielki bestseller. Nicholas Sparks: dokładnie to była tak. W 1995 roku sprzedałem wydawcy „Pamiętnik” za gigantyczną wówczas kasę – okrągły milion dolarów. Zanim powieść się ukazała minął rok. Co działo się z milionem przez rok? Zwyczajnie się rozszedł. Kiedy dostajesz czek najpierw opłacasz swojego agenta i płacisz podatki. Ponieważ to był sam początek mojej kariery nie widziałem, czy taka kwota jeszcze się powtórzy resztę ulokowałem na kontach oszczędnościowych, spłaciłem hipotekę, no i odłożyłem pieniądze na szkoły dla dzieci. Raptem może miesiąc po tym jak zarobiłem milion już go nie było. Wtedy

Robert Ziębiński 0