Papierowy Księżyc 90%
10 Lis 2016

Głowa pełna duchów – pomiędzy prawdą a fikcją [recenzja]

Historii o demonicznych opętaniach przewinęło nam już się całkiem sporo i po ostatniej, wyjątkowo nasyconej tematyką dekadzie, wydawało się, że trend na tego typu fabuły zaczął z wolna wyhamowywać. Nagrodzona „The Bram Stoker Award” w 2015 roku za najlepszą powieść „Głowa pełna duchów” Paula Tremblay’a całkiem skutecznie udowadnia jednak, że twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Maciej Bachorski 0
łabędzie śpiew 90%
01 Sty 2014

Łabędzi śpiew cz. 1-2 [recenzja]

Z dwudziestopięcioletnim poślizgiem ukazała się w Polsce jedna z najgłośniejszych i najważniejszych powieści o zagładzie ludzkości. Ponad tysiącstronicowy „Łabędzi śpiew” wraz z „Bastionem” Stephena Kinga to dziś kanon epickich opowieści postapokaliptycznych.

Robert Ziębiński 0
Chłopiec w walizce, Lene Kaaberbol i Agnete Friis, Papierowy Księżyc
27 Mar 2013

Chłopiec w walizce

Chłopiec w walizce, Lene Kaaberbol i Agnete Friis, Papierowy Księżyc Nina jest Dunką, której najwyraźniej wcale nie żyje się szczęśliwie w kraju uznanym za najlepsze miejsce do mieszkania. Jeździ w rejony ogarnięte zamieszkami albo takie gdzie lokalna ludność cierpi z powodu głodu, chorób itd. Pragnienie pomocy i skłonność do ryzyka są jej potrzebne jak powietrze, nawet gdy akurat przebywa w Danii angażuje się w pomoc imigrantom, bitym kobietom. I ponieważ wie o tym jej bliska znajoma, właśnie ją prosi o odebranie pewnej przesyłki ze skrytki bagażowej… Zaczyna się gra, w którą wplątani są ludzie z różnych krajów, a to co może zapewnić szczęście jednej ze stron, jest katastrofą dla pozostałych.

Ewelina Jamka 0
Magiczne lata, Robert McCammon, Papierowy Księżyc 80%
15 Mar 2013

Magiczne lata [recenzja]

Jedna z najlepszych powieści o dojrzewaniu w Ameryce lat 60. Głównym bohaterem „Magicznych lat” jest Cory, nastolatek dorastający w prowincjonalnym miasteczku Zephyr w Alabamie.

Robert Ziębiński 0