UIP 30%
28 Paź 2015

Paranormal Activity: Inny wymiar – nuda z demonami [recenzja]

Szósta i podobno ostatnia odsłona cyklu „Paranormal Activity” to przede wszystkim ostateczny dowód na wypalenie się potencjału serii.

Robert Ziębiński 1
The Blair Witch Project
15 Mar 2014

Siedem cudów grozy

Wywiad z Ti Westem (TUTAJ)  zainspirował nas do stworzenia rankingu najtańszych i najbardziej dochodowych filmów grozy w historii. Przypadkowo pominęliśmy „Evil Dead” (kosztowało 375 tysięcy, zarobiło 29 milionów), ale musicie nam to pomięcie wybaczyć…   Colin – kosztował 45 funtów, zarobił… do końca nie wiadomo, wg. sklepu amazon w tydzień po premierze sprzedało się ponad 3500 DVD z filmem. Marc Price reżyser „Colina” w 2008 roku ogłosił poprzez FB informację o tym, że zbiera ekipę amatorów, którzy chcą zagrać w horrorze zombie. Statyści (i aktorzy) mieli przynieść na plan swoje zniszczone ubrania. I tak się zaczęło. Jak twierdzi sam Price film kosztował 50 funtów, bo tyle wydał na kawę i

Robert Ziębiński 0
Paranormal_gallery_03
15 Sty 2014

Paranormal Activity kontra rzeczywistość

Blisko 800 milionów dolarów przychodu i status najbardziej dochodowej serii w historii kina. Nie, nie chodzi o adaptacje komiksów, ani Indianę Jonesa czy „Gwiezdne wojny”. Mowa o „Paranormal Activity” serii, która narodziła się w 2007 wraz z powstaniem amatorskiego filmu nakręconego przez wówczas nieznanego reżysera Orena Peli.

Robert Ziębiński 0