plonace-anioly 75%
15 Lis 2016

Will Jaeger#2: Płonące anioły – sztuka przetrwania w thrillerze [recenzja]

Nie sposób zliczyć, ilu autorów wzięło sobie za punkt honoru umiejscowienie swoich powieści na Arktyce, przy okazji dbając by pojawili się tam Naziści, którzy przed laty założyli tam swoje bazy i ukryli wielkie sekrety, od których zdobycia zależą losy świata. I jakby nie wyliczać, zawsze wychodzi, że jest to rozwiązanie co najmniej intrygujące. Szczególnie, gdy bierze się za nie Bear Grylls.

Łukasz Radecki 0
infekcja-exodus 65%
08 Lis 2016

Infekcja#2 Exodus – schematycznie i rzetelnie o zombie [recenzja]

Cykl „Infekcja” Andrzeja Wardziaka zdążył już wzbudzić spore emocje wśród polskich miłośników żywych trupów. Przede wszystkim, autorowi udało się opublikować pierwszą w kraju powieść o zombie, tuż przed małym wysypem takowych. Poza tym, pierwszy tom udało się wydać dwukrotnie, co szczególnie w przypadku debiutanta jest w naszym kraju rzadkością. Najważniejsze jednak, że wreszcie doczekaliśmy się tomu drugiego. Warto było tak długo czekać?

Łukasz Radecki 0
Pascal 65%
21 Lip 2016

Infekcja: Genesis – pierwsza polska powieść o zombie [recenzja]

Patrząc na artykuły na naszej stronie, można sądzić, że pozostajemy obojętni na fenomen żywych trupów, który jest nas traktowany dosyć marginalnie. Nic bardziej mylnego. Zombie pracują w redakcji jak mrówki i właśnie przyniosły nam wznowienie pierwszej polskiej powieści o pożeraczach mózgów – „Infekcji” Andrzeja Wardziaka.

Łukasz Radecki 0
Zezia i Giler, Agnieszka Chylińska, Pascal
15 Mar 2013

Zezia i Giler

Zezia i Giler, Agnieszka Chylińska, Pascal Łatwo wyzłośliwiać się na tzw. „gwiazdach telewizyjnych programów” tylko przez, że są gwiazdami. Chciałabym iść pod prąd standardowego obrzucania błotem poza telewizyjnych dokonań celebrytów, ale nie mogę, bo Agnieszka Chylińska mi na to nie pozwoliła. Napisała książkę dla dzieci, chwali się nią i promuje a więc jak rozumiem zgadza na to, aby każdy mógł ją ocenić. Więc oceniam. Kiedy myślę o bajkach dla dzieci – żeby być szczerą przyznaję, że dzieci jeszcze nie mam – przypomina się zawsze „Cudowna podróż”  Selmy Lagerlöf.  No i obowiązkowo maja babcia, która jak byłam małą dziewczynką opowiadała mi mnóstwo bajek. Potem był już Harry Potter. Moje nieszczęście polega

0