Egmont / Mucha Comics
22 Lis 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #1

Co miesiąc na sklepowych półkach ląduje tak duża ilość komiksów, że więcej czasu zajmuje nam ich czytanie niż o nich pisanie. A zatem aby nadrobić trochę tytułów wchłaniamy je hurtowo w wielogodzinnych maratonach i tak też od czasu do czasu będziemy o nich pisać.

Paweł Deptuch 2
Albatros 75%
08 Cze 2016

Mroczna wieża: Przydrożny zajazd – Nostalgiczne rozszerzenie historii Rolanda i Jake’a [recenzja]

Nareszcie trafia w nasze ręce przedostatni album komiksowej adaptacji przygód Rolanda. Jest to dobra okazja dla tych, którzy nie znają literackiego pierwowzoru, żeby zapoznać się szybko z tematem, by wraz z premierą filmu móc ponarzekać zwyczajowo na Idrysa Elbę.

Łukasz Radecki 0
Marvel
13 Lis 2015

Przewodnik po Mrocznej Wieży w świecie komiksu

[infobox] Wydawnictwo Albatros właśnie wydało ostatni z zapowiadanych komiksów z cyklu „Mroczna Wieża” opartych na powieściach Stephena Kinga. Nim zaczniemy rozważać, czy seria będzie kontynuowana, przyjrzyjmy się dotychczasowym albumom. [/infobox]
Łukasz Radecki 1
Albatros 70%
02 Lis 2015

Mroczna Wieża: Bitwa o Tull – daleko od Wieży [recenzja]

Komiksowa „Mroczna Wieża” dostała nagłego przyspieszenia. Zaledwie miesiąc po wydaniu „Siostrzyczek z Elurii”, polscy czytelnicy dostają do rąk kolejny tom – „Bitwa o Tull”.

Tomasz Miecznikowski 0
Albatros 60%
10 Paź 2015

Mroczna Wieża: Siostrzyczki z Elurii – w szponach pielęgniarek śmierci [recenzja]

Wydawnictwo Albatros powoli, ale sukcesywnie wydaje kolejne odcinki komiksowej „Mrocznej Wieży”. Jeśli ktoś jest fanem książkowego cyklu Kinga i nie zna jego obrazkowej wersji, warto się nią zainteresować, ponieważ znacznie rozbudowuje naszą wiedzę o Świecie Pośrednim. Choć w przypadku „Siostrzyczek z Elurii” nie ma żadnych niespodzianek – dostajemy historię, którą doskonale znamy z wersji książkowej.

Tomasz Miecznikowski 1