Wyspa powrotów 90%
05 Kwi 2016

Wyspa powrotów – tartan noir w Kanadzie [recenzja]

Peter May zasłynął jako autor niezwykłej trylogii kryminalnej „Wyspa Lewis”, gdzie imponował nie tylko zgrabnie utkanymi intrygami, ale też psychologicznymi portretami bohaterów i ujmującym klimatem szkockich wysp. Jego nowa powieść stanowi odrębny całość, ale nie zawodzi ani na chwilę.

Łukasz Radecki 0
Albatros
29 Lut 2016

Wyspa powrotów [patronat]

Peter May MISTRZ SZKOCKIEGO TARTAN NOIR POWRACA W WIELKIM STYLU Wyspę Entry, szeroką na zaledwie dwa kilometry i długą na trzy, zamieszkuje stu trzydziestu mieszkańców. Najbogatszy z nich został właśnie zamordowany. Wydaje się, że sprawa jest ewidentna: policja podejrzewa zbrodnię w afekcie. Kiedy jednak detektyw Sime Mackenzie spotyka główną podejrzaną, sprawy nagle się komplikują – wydaje mu się ona znajoma, choć raczej nigdy się nie spotkali. Co więcej, nowo poznana kobieta zaczyna regularnie pojawiać się w jego snach… Najlepszy szkocki kryminał 2014 roku (Deanston Scottish CRIME BOOK OF THE YEAR 2014!, ITV Specsavers Crime Thriller Book Club BEST READ OF THE YEAR 2014!) Pobierz fragment powieści (.pdf, 1 MB) Wydawca: Albatros

REDAKCJA 0
Dzika Banda
28 Lip 2014

Peter May: Książkowi wydawcy to bezmyślne owce

Kryminalna trylogia o wyspie Lewis w Wielkiej Brytanii sprzedała się w milionie egzemplarzy i wciąż utrzymuje się na listach bestsellerów. O tym jak prawie do tego nie doszło, tym jak dziś się promuje literaturę i tym czy telewizja pomaga w karierze  opowiada nam autor bestsellerowej trylogii Peter May.   

Robert Ziębiński 0