Dead of Summer 55%
25 Lip 2016

Dead of Summer – strachy nad jeziorem [recenzja]

Obóz dla młodzieży to jedna z – jeśli można tak to ująć – najwdzięczniejszych scenerii dla ociekającego krwią horroru. „Dead of Summer” wyłamuje się z tej formuły, i to nie tylko wskutek swej telewizyjnej przynależności.

Tomasz Miecznikowski 0
Hush 60%
06 Lip 2016

Hush – śmiertelny pojedynek w ciszy [recenzja]

W „Hush” reżyser Mike Flanagan zabiera nas w filmową podróż utartym szlakiem kameralnych thrillerów, jednak wcale nie przeszkadza to w czerpaniu z seansu sporej dozy przyjemności.

Tomasz Miecznikowski 0
CBS 70%
20 Paź 2015

Piątek trzynastego – serial, o którym możecie nie widzieć [recenzja]

Stacje telewizyjne w Polsce lubią promować programy i seriale które dobrze znają, natomiast te które funkcjonują gdzieś poza zainteresowaniem kolorowych magazynów i prezesów emitują tak, aby przez przypadek nikt się o nich nie dowiedział. CBS Action zastosowało właśnie tę technikę wobec serialu „Piątek trzynastego”, antologii grozy z końcówki lat 80., o której mało kto pamięta (i na bank mało kto wie, że w Polsce jest nadawana).

Robert Ziębiński 0
Axis History
22 Wrz 2015

Wzruszony Adolf Hitler, czyli ulubione filmy dyktatorów

Na jakich filmach wzruszał się Adolf Hitler? Skąd wiedzę o szpiegostwie czerpał Saddam Hussein? Jaki był ulubiony filmowy gatunek Kim Dzong Ila? Oto lista ulubionych filmów dyktatorów.

Robert Ziębiński 0
Friday-the-13th-friday-the-13th-11733343-1024-768
13 Lut 2015

Piątek trzynastego: Jason i matczyna miłość

  Na początku był pomysł. Reżyser i producent Sean S. Cunningham zapragnął zrealizować najstraszniejszy film świata. Nie wiedział jeszcze o czym będzie, ale wiedział kiedy będzie się dział – w piątek trzynastego. Ta data w mniemaniu producenta „Ostatniego domu po lewej stronie” sama w sobie była przerażająca. Wystarczyło tylko zbudować wokół niej jakąś historię, a w tym bardzo pomocny okazał się klasyczny już horror Johna Carpentera „Halloween” (1978). Mniej więcej tak wyglądały okoliczności narodzin cyklu „Piątek Trzynastego” – obok „Halloween” i „Koszmaru z ulicy Wiązów” najpopularniejszego cyklu horrorowego w historii gatunku. Film doczekał się dziewięciu kontynuacji, jednej opowieści, w której psychopatyczny zabójca Jason walczy z Freddym Kruegerem („Freddy vs Jason”),

Robert Ziębiński 0
twilight zone 100%
13 Mar 2013

Strefa Mroku – królowa seriali grozy [recenzja]

Debiutująca w Polsce stacja telewizyjna CBS Action, przypomina polskim widzom jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji: „Strefę mroku” (wersję kolorową, ale co tam).

Robert Ziębiński 0