pink-floyd-prędzej-swinie-zaczna-latac 100%
05 Kwi 2016

Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać – perfekcyjna biografia grupy [recenzja]

Wspominaliśmy ostatnio przy okazji „Syd Barret i Pink Floyd: Mroczny świat” o najlepszej biografii zespołu zatytułowanej „Prędzej świnie zaczną latać”. W naszym serwisie omówiliśmy już większość liczących się publikacji na temat tej grupy, czas więc pochylić się nad dziełem Marka Blake’a.

Łukasz Radecki 0
SQN 100%
16 Mar 2016

Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat – naukowa rozprawa o Szalonym Diamencie [recenzja]

Patrząc na listę publikacji związanych z Pink Floyd można stwierdzić, że ciężko powiedzieć coś nowego w temacie tego niezwykłego zespołu. A jednak Julian Palacios udowodnił, że można napisać znacznie więcej i zrobić to po prostu genialnie.

Łukasz Radecki 0
The Kitten Covers
17 Lut 2016

Klasyczne okładki albumów odtworzone przez koty [galeria]

Wiemy, że lubicie dobra muzykę, a większość z Was spędza przynajmniej kilak godzin w tygodniu oglądając zabawne filmiki i zdjęcia ze słodkimi kociakami.

REDAKCJA 0
Sony Music Polska 80%
28 Wrz 2015

Rattle That Lock – Pink bez Floyd [recenzja]

  Gwałtowne uniesienie brwi wywoływał już promujący album utwór tytułowy, oparty na motywie podebranym z francuskiego dżingla i przyozdobiony wbijającym się w ucho refrenem. Nie żeby była to nie wiadomo jaka muzyczna rewolucja – ale coś takiego na płycie Gilmoura, który skłaniał się ostatnimi czasy ku spokojnym kompozycjom instrumentalnym? A jak się okazuje po wysłuchaniu całości nowego albumu, podobnie piosenkowy charakter ma aż połowa zamieszczonych na nim numerów – ze szczególnym wskazaniem na zwiewny „Dancing Right In Front Of Me”, wyluzowany „The Girl In The Yellow Dress” oraz porywający od pierwszej do ostatniej nuty „Today”, który śmiało mógłby śpiewać Peter Gabriel, taki z czasów kiedy stacja MTV kochała go najbardziej.

Bartek Paszylk 0
The Beatles - Yesterday and Today
17 Lip 2015

Skandaliczne i zakazane okładki albumów muzycznych [galeria NSFW]

Cycki, genitalia, krew, flaki, seks ze zwierzętami, jeden biedny szczur i wiele innych. Tymi tematami szokowali twórcy muzyki na okładkach swoich płyt.  

Paweł Deptuch 0
In Rock 90%
14 Maj 2015

Moje wspomnienia Pink Floyd

Skoro wspominaliśmy ostatnio o wznowieniu książki Wiesława Weissa, w której drobiazgowo rozliczył się z każdym utworem Pink Floyd, warto przypomnieć najciekawszą monografię dotyczącą tego brytyjskiego zespołu: „Moje wspomnienia” Nicka Masona.

Łukasz Radecki 0
In Rock 90%
28 Kwi 2015

Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Chwilowy powrót Pink Floyd to idealna okazja do ponownego przyjrzenia się fenomenowi tej znakomitej grupy. Bardzo pomocna będzie w tym wznowiona książka Wiesława Weissa o przydługim, ale konkretnym tytule „O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa.

Łukasz Radecki 0
Neptune Pink Floyd
20 Paź 2013

Nick Mason i jego Pink Floyd

Nick Mason perkusista legendarnych Pink Floyd opowiada nam o swoich ulubionych płytach zespołu, plotkach o reaktywacji i tym jak nagrywali swoje płyty.

Robert Ziębiński 0