designated-survivor 55%
10 Lis 2016

Designated Survivor – remedium na Trumpa, Clinton i Underwooda [recenzja]

To jeszcze robi się takie seriale? Z bohaterem jak do rany przyłóż, szlachetnym, uczciwym, przejmującym się wszystkim i wszystkimi? Czy ktoś taki może pełnić rolę prezydenta USA? To chybajakaś bajka!

Tomasz Miecznikowski 0
lunatyk 65%
26 Paź 2016

Lunatyk – urzędowo poprawny thriller polityczny z wyjątkowym bohaterem [recenzja]

Nie sposób zliczyć, ile to już razy we wszelkiego rodzaju zapowiedziach literackich obiecywano bohaterów dotąd niespotykanych, takich o jakich jeszcze nie słyszeliśmy, jakich jeszcze w Polsce nie było, i tak dalej, i tak dalej. Trudno więc się dziwić, że mało kto tego typu rewelacje traktuje poważnie. Tak się jednak składa, że w przypadku nowej powieści Wojciecha Dutki jest to prawda.

Łukasz Radecki 0
Netflix 40%
12 Maj 2016

Marseille – nuda, sztampa i trochę golizny [recenzja]

W „Marseille” może i jest ciekawa historia, pełna politycznych zagrywek i bezpruderyjnego seksu, ale zawodzi tu przede wszystkim sama realizacja.

Tomasz Miecznikowski 0
house-of-cards_garance-dore_39
15 Mar 2016

Czwarty sezon „House of Cards”, czyli czego pragnie Claire Underwood?

Po roku oczekiwania i powszechnie uznawanym za słabszy trzecim sezonie, „House of Cards” wraca z ciekawszą i lepiej skonstruowaną fabułą, w większym stopniu skoncentrowaną na postaci pierwszej damy USA.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 70%
12 Mar 2016

XIII Mystery: Steve Rowland – smutna historia antybohatera [recenzja]

Tym razem w serii „XIII-Mystery” dostajemy wyjątkową opowieść. Dlaczego? Ponieważ jest o postaci praktycznie nieobecnej w głównym cyklu, acz bardzo istotnej dla rozwoju fabuły.

Tomasz Miecznikowski 0
Netflix
04 Mar 2016

Nie tylko Frank Underwood, czyli 8 złych fikcyjnych polityków

Dzisiaj ma premierę czwarty sezon „House of Cards”, a w oczekiwaniu na kolejne nieczyste zagrywki Franka Underwooda, przypomnijmy sobie kilku innych złych polityków, którzy przewinęli się przez kinowe ekrany.

Robert Ziębiński 0
Jakub Różalski Dzika Banda 17
17 Paź 2015

Historia Polski w wersji science fiction [galeria]

Jakub Różalski to artysta koncepcyjny pochodzący z Krakowa, pasjonat historii i fantastyki, który łączy oba te zamiłowania w swojej sztuce, a dokładnie w projekcie Historical-fiction 1920+.

Paweł Deptuch 0
HBO 65%
20 Lip 2015

The Brink – beka z polityków [recenzja]

Czasami człowiek musi odreagować. Sposobów na odreagowanie jest wiele. Można się porządnie skotłować, można przyjemnie odreagować przy współpracy drugiej osoby, można też – zwłaszcza jeśli nie cierpi się polityków i wini się ich za całe zło świata – obejrzeć wakacyjny serial od HBO, „The Brink”.

Tomasz Miecznikowski 0
Scream Comics 85%
25 Maj 2015

Dżihad [recenzja]

Wydawnictwo Scream Comics z impetem wkroczyło na polski rynek. Z czterech albumów, które pojawiły się w ofercie nowego komiksowego gracza, dla większości czytelników to „Final Incal” będzie najbardziej pożądanym tytułem. Natomiast „Dżihad” Igora Baranki jest z pewnością najważniejszym.

Tomasz Miecznikowski 0
człowiek z wysokiego zamku db
22 Lut 2015

Człowiek z wysokiego zamku – okładki z całego świata [galeria]

Z okazji zamówienia przez platformę Amazon całego sezonu serialu „The Man in the High Castle”, tworzonego na podstawie książki Philipa K. Dicka „Człowiek z wysokiego zamku”, prezentujemy galerię okładek z całego świata zdobiących tę powieść; m.in. z Chin, Korei, Japonii, Grecji, Izraela, Chile i Turcji.

Paweł Deptuch 2
Netflix
21 Lut 2015

Czekając na (upadek) Underwooda

Żeby nie było wątpliwości ja też – jak reszta otaczającego mnie świata – czekam na trzeci sezon „House of Cards”. W przeciwieństwie jednak do większości moich znajomych ubierających swe uwielbienie dla Underwooda w facebookowe statusy, tweety, memy i specjalnie na tę okazję wymyślone hashtagi, czekam nie po to, by kolejny raz zobaczyć, co ten Frank znowu wymyśli. Czekam, bo zarówno tytuł, jak i brytyjski pierwowzór obiecują mi upadek tego śliskiego, cwanego, bezdusznego skurwiela. I, nie kryję tego nawet przez chwilę, obejrzę ów koniec z prawdziwą satysfakcją.

Jakub Ćwiek 0