fot. Dominika Węcławek
24 Kwi 2015

Jacek Świdziński: Na tropach Zdarzeń [wywiad]

Jacek Świdziński to scenarzysta i rysownik związany z grupą Maszin – ekipą twórców młodego pokolenia, którzy zdążyli nie tylko wypracować swoją markę na polskiej scenie komiksowej, ale też ukształtować odrębny język komunikacji literacko – wizualnej. O swoich komiksach myślą niesztampowo, a ich wystawy zawsze wykraczają poza sztampowe prezentacje plansz z kadrami. Sam Jacek Świdziński jest autorem obdarzonym niesamowita erudycja I poczuciem humoru. Jego komiks “A niech Cię, Tesla!” został uznany za jeden z najlepszych albumów 2013 roku, za “Zdarzenie.1908” wydane w 2014 roku Jacek Świdziński  otrzymał Nagrodę Literacką im. Henryka Sienkiewicza przyznaną mu za najlepszą powieść popową.

Dominika Węcławek 0
fot. Paweł Matuszek
21 Kwi 2015

Migawki z POP! Festivalu

Człowiek przeważnie siedzi w domu, a gdzieś tam dzieją się niestworzone rzeczy. Taka myśl dotarła do mnie mniej więcej w połowie seansu „Planu 9 z kosmosu” Johnny’ego Johnsona, który to film,   wraz z innymi miłośnikami popkultury zdecydowałem się zobaczyć w wieczorną sobotę w Iluzjonie, na jego europejskiej premierze. Jestem wybitnym domatorem, nawet ostatnio do kina rzadziej chodzę, jeśli już to  najlepiej na dziesiątą rano w niedzielę, bo tłumy mnie drażnią. W ostatnią sobotę ruszyłem tyłek z domu, bo po pierwsze od jakiegoś czasu udzielam się na Dzikiej Bandzie i czułem tzw. moralny obowiązek uczestniczenia w tym wydarzeniu, po drugie, w całym rozgardiaszu które Robert przeżywał w związku z festiwalem, w

Tomasz Miecznikowski 0
Dzika Banda
18 Kwi 2015

Nagroda im. Henryka Sienkiewicza przyznana

Tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej im. Henryka Sienkiewicza został:

Paweł Deptuch 0
Ela Lempp / Reuters / Blastr / Dzika Banda
16 Kwi 2015

Polish lapdance, czyli ojczyzna na kolanach popkultury

Zacznijmy od tego, że jestem nikim. Pewnie trochę takim człowiekiem bez właściwości. Fejsbuka mam od niedawna, a na nim siedmioro jak dotąd znajomych. Książki, filmy itd. dzielę na takie, które mi się podobają, lub nie. Poza tym kocham popkulturę, na całego spierdoliłem (inne słowo nie przychodzi mi tu na myśl) w jej czułe ramiona, kiedy skończyłem studia – był to pierwszy moment w życiu, kiedy wreszcie mogłem czytać i oglądać to co ja chcę, co ja sobie wybiorę, nikt mi już niczego nie narzucał. Z uczuciem ulgi uległem popkulturowemu rozmyciu, zakochałem się ponownie w komiksach, wpadłem w sidła seriali – to się działo rzecz jasna przez lata – i koniec

Tomasz Miecznikowski 0
HBO
15 Kwi 2015

POP!Festival Gra o Tron

W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. w godzinach 19.00 – 21.00 odbędzie się panel poświecony serialowi „Gra o Tron”.

REDAKCJA 0
Sky One
15 Kwi 2015

POP!Festival w hołdzie dla Terryego Prachetta

W niedzielę 18 kwietnia 2015 r. w godzinach 14.30 – 18.30 odbędzie się mini maraton filmowy „Wiedźmikołaja” nakręconego na podstawie prozy Terry’ego Pratchetta. 

REDAKCJA 0
The Walter Reade Organization
15 Kwi 2015

POP!Festival: Maraton filmów George’a A. Romero

W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. w godzinach 12.30 – 18.00 odbędzie się maraton filmowy George’a A. Romero. W naszym rozkładzie znajdą się:

REDAKCJA 0
Tony Moore
15 Kwi 2015

Ewolucja martwego mięsa

Przeciętnemu odbiorcy popkultury zombie kojarzą się przede wszystkim z żądnymi ludzkiego mięsa, bezmyślnymi i powolnymi potworami polującymi w stadzie. Mało kto już pamięta, że w pierwotnym założeniu ożywione trupy były jedynie marionetkami w rękach kapłanów voodoo, które „żywiły” się korzonkami o dziwnych właściwościach. Za wizerunek zombiaka  jako krwiożerczej bestii odpowiada oczywiście George A. Romero i jego kultowy film „Noc żywych trupów”. W komiksie jednak, postać zombie, mimo iż ma te same korzenie, posiada nieco inną i bardziej burzliwą historię.

Paweł Deptuch 0
AGI BAGI promo 24
10 Kwi 2015

Wiosenny POP!Festival dla dzieci

Sobota 18 kwietnia Sala: Mała Czarna 12.00 – 14.30 Południe dla dzieci: Pokaz filmu „Agi Bagi” (45 min.) – Scenariusz: Tomasz Niedźwiedź, Bartosz Słomka „Agi Bagi“ opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Porusza wątki związane ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka, a jednocześnie często pomijane w bajkach w tej grupie docelowej. „Agi Bagi” zostało wykreowane jako projekt skierowany do „młodszych przedszkolaków”. To w zamyśle wesoły i ciepły film dla

REDAKCJA 0
Bartek Syta / Agata Połajewska / Kuroszka / Dzika Banda
09 Kwi 2015

Popkultura, czyli przepraszam, ale o czym pan mówi?

Dlaczego w Polsce bezustannie trzeba tłumaczyć czym jest popkultura i dlaczego ludzie dziwią się, że ktoś chce się popem zajmować?

Robert Ziębiński 7
iluzjon full hd kopia (1)
02 Kwi 2015

Wiosenny POP! Festival w Iluzjon TV

Nasze zaprzyjaźnione kino Iluzjon zrealizowało film z zapowiedzią wiosennego POP! Festivalu. Zapraszamy do oglądania! I odwiedzania strony www.iluzjon.fn.org.pl Tuż po świętach ruszamy z hurtową ilością informacji o tym co będziecie mogli u nas robić.  

REDAKCJA 0
Plan-9
14 Mar 2015

PLAN 9: pierwszy europejski pokaz

Już 18 kwietnia jako pierwsi w Europie, będziecie mogli obejrzeć nową wersję legendarnego „Planu 9 z kosmosu”.

REDAKCJA 0
Plan-9
24 Lut 2015

Kino w Internecie

Chcesz nakręcić film a nie masz pieniędzy? Marzy ci się serial internetowy, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Na POP! Festivalu odbędą się specjalne warsztaty KINO W INTERNECIE.  

Robert Ziębiński 0
romero with zombies
16 Maj 2013

Żywe trupy, martwi ludzie: Noc żywych trupów

W maju 1968 roku George A. Romero kończył prace nad „Nocą żywych trupów”. Pozostało im jeszcze jedno – znaleźć dystrybutora i wyruszyć na podbój kin. Zaleźli, podbili i zmienili historię. Bez tego filmu nie powstałaby seria komiksów „Żywe trupy”, popularny serial, film „World War Z” (a księgarniach nie byłoby książki Maxa Brooksa). Tak to wszystko się zaczęło…

Robert Ziębiński 0