Powergraph 85%
19 Lis 2015

Wróżenie z wnętrzności – subtelna wiwisekcja [recenzja]

Bohaterowie ze skazą i ludzie szukający sensu w chaosie – bezustannie powracają w powieściach Szostaka. We „Wróżeniu z wnętrzności” także. Tym razem wybrzmiewają one najmocniej, bo kto wie, czy nie jest to najmocniejsza i najlepsza powieść Szostaka.

Robert Ziębiński 0
fot. Mateusz Skwarczek
19 Lis 2015

Wit Szostak – cztery powieści, które warto znać

Jeśli „Wróżenie z wnętrzności” was uwiedzie – oto mini przewodnik po twórczości Wita Szostaka. Powieści, które naszym zdaniem warto znać i na pewno warto do nich często wracać.[/infobox]

Robert Ziębiński 0
Powergraph
11 Lis 2015

Wróżenie z wnętrzności – poznaj Szostaka [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Powergraph. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści “Wróżenie z wnętrzności” Wita Szostaka.

REDAKCJA 0
Powergraph
21 Paź 2015

Wróżenie z wnętrzności [patronat]

Każdy choć raz chciał odejść: zostawić wszystko, odwrócić się i zniknąć. Mateusz porzuca błyskotliwą karierę i zamieszkuje na dworcu kolejowym.

REDAKCJA 0
Powergraph 75%
01 Paź 2015

Trzynasty anioł – fantastyka „z zagadką” [recenzja]

Anna Kańtoch to już sprawdzona marka na rodzimym rynku fantastyki. Już jej pierwsze tytuły były bardzo dojrzałą prozą. „Miasto w zieleni i błękicie”, „Diabeł na wieży” oraz „Zabawki diabła” to znakomicie skonstruowane opowieści, które można porównać do dzieł Conan Doyle’a czy Anne Rice. Każdy jednak, kto czytał te wysublimowane, nawiązujące do klasycznego kryminału historie z domieszką barokowego języka wie, że nie można ich jednoznacznie sklasyfikować.

Paweł Deptuch 0
fot. Rafał Klimkiewicz/Edytor.net
24 Maj 2015

Robert M. Wegner, czyli fantasy na światowym poziomie

 „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera to epicki cykl fantasy, którego nie tylko nie musimy się wstydzić, ale powinniśmy z niego, tuż po „Wiedźminie” uczynić nasz kolejny towar eksportowy.

Agnieszka Tatera 2
Powergraph 60%
31 Sty 2015

Polaroidy z zagłady [recenzja]

Paweł Paliński na nieboskłonie rodzimej literatury pojawia się jak kometa – krótko i rzadko, ale zawsze jest wtedy głośno. Nie da się ukryć, że literacka droga Palińskiego jest ciekawa, choć mocno wyboista.

Emil Strzeszewski 0
Powergraph
05 Kwi 2013

Pożądanie [recenzja]

Na okładce kobieca i męska twarz, w zdecydowanie zmysłowym ujęciu (przymknięte oczy, rozchylone usta). Do tego napis w górnym rogu okładki, żeby była jasność: Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych…

Ewelina Jamka 0