Egmont 70%
18 Lis 2014

Kubatu: I tak nie uwierzysz [recenzja]

W życiu każdego dziecka przychodzi taka chwila, gdy zdaje sobie sprawę, że jest już za duże do pewnych zabawek i postanawia się ich pozbyć. 

Paweł Deptuch 0
Kultura Gniewu
01 Cze 2014

Komiksowy przewodnik dla rodziców nie tylko na Dzień Dziecka

Drodzy rodzice, jeśli chcecie zaszczepić u swych najmłodszych pociech zamiłowanie do komiksu, nim wręczycie im „Strażników”, „Hellboya”, „Sin City” czy „Kaznodzieję”, warto ich przygodę zacząć od czegoś lżejszego, zabawnego ale i edukującego. Oczywistymi wyborami zawsze są „Kajko i Kokosz”, „Asterix”, „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Calvin i Hobbes” czy „Kaczor Donald”, ale trzeba zaznaczyć, że to nie jedyne tytuły przeznaczone dla dzieci (i dorosłych też). W ostatnim czasie na Polskim rynku nastąpił pewien przełom i zaczęły ukazywać się komiksy typowo przeznaczone dla młodego odbiorcy, który dopiero poznaje świat i wkracza do przeogromnego uniwersum literatury. Są to tytuły pięknie zilustrowane, kolorowe, przykuwające oko, niosące ze sobą ogromny ładunek przygody, edukacji, pobudzające wyobraźnię

Paweł Deptuch 0
Widnokrąg 80%
22 Maj 2014

88/89 [recenzja]

25 lat demokracji w Polsce i zbliżający się Dzień Dziecka to dwa powody, by zainteresować się tym komiksem. O sprawach ważnych można pisać – i rysować! – tak, by i dzieci i dorośli nie wychylali nosa zza książki aż do ostatniej planszy. Ostrzegamy, że ci drudzy mogą  się wzruszyć.

Ewelina Jamka 0