Fabryka Słów 80%
13 Maj 2015

Czarny Horyzont

„Czarny Horyzont” to drugie podejście Tomasza Kołodziejczaka do wymyślonego przez siebie świata Ostatniej Rzeczpospolitej. Po zbiorze udanych opowiadań, mamy do czynienia z krótką powieścią będącą wprawką przed znacznie bardziej rozbudowaną i epicką „Białą Redutą”. Królewski geograf, Kajetan Kłobudzki, zostaje wysłany z tajną misją w głąb zainfekowanego czarną magią terenu Europy należącego od dziesiątek lat do najeźdźców z obcego Planu, Balrogów. Musi zbadać dziwne, nieznane Elfom emanacje mocy, które w toczonej od lat wojnie, jak podejrzewają,  mogą przechylić szalę zwycięstwa na rzecz Czarnych. W prozie Kołodziejczaka jest coś, co momentalnie pozwala wtopić się w świat przedstawiony. Już od pierwszych zdań jest intrygująco i obrazowo, i nawet pomimo nieśpiesznie rozkręcanej akcji i

Paweł Deptuch 0
wiedzmin-w-komiksie
05 Lis 2014

Komiksowy Wiedźmin

Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego to bohater, który nie tylko stał się ikoną polskiej fantastyki ale także od kilku lat pełni rolę flagowego produktu eksportowego polskiej popkultury, który zaczął żyć własnym życiem.

Paweł Deptuch 0
Fabryka Słów 90%
30 Paź 2014

Biała Reduta t.1

Tomasz Kołodziejczak serwuje kolejne znakomite dzieło, które złotymi zgłoskami zapisze się w historii polskiej fantastyki.

Paweł Deptuch 0
Fabryka Słów 80%
21 Paź 2014

Czerwona mgła

Przygotowaną przez Kołodziejczaka mieszankę science fiction, fantasy i historii Polski śmiało można stawiać obok „Trylogii” Sienkiewicza czy „Konrada Wallenroda” Mickiewicza. Czemu nie zrobić z niej lektury?

Paweł Deptuch 0