fot. Justin McLachlan
14 Sie 2015

Jak sprzedać polską literaturę na świecie – poradnik

Najpierw się ucieszyłem. Zamówiono u mnie tekst o tym, jakie polskie powieści powinny odnieść sukces na świecie. Super. Zaraz zrobię wielką listę! Potem zacząłem myśleć. I z każdą chwilą ten pomysł coraz mniej mi się podobał… Aż dotarłem do momentu, w którym uznałem, że nie – nie ma polskich powieści, które odniosą sukces na świecie. Nie i już.

Robert Ziębiński 0
sranone.wordpress.com
11 Kwi 2015

11 powieści kryminalnych, które powinny być wydane w Polsce

Nie oszukujmy się – rynek powieści kryminalnych w Polsce co miesiąc zaśmiecany jest  chłamem opisanym jako – numer jeden listy bestsellerów z „Zabita dechami dziura z amerykańską nazwą” lub skandynawskie odkrycie z „wioski o której nic nie wiemy, ale ładnie się nazywa”. A prawdziwe arcydzieła gatunku wciąż czekają na wydanie, lub wznowienie. Dlatego też przygotowaliśmy dla wydawców „Kolekcję mistrzów kryminału”. Może ktoś uzna, że warto Polakom pokazać coś dobrego?    

Robert Ziębiński 1
Dzika Banda
03 Mar 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 2

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Tomasz Miecznikowski 0
Dzika Banda
27 Lut 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 1

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Paweł Deptuch 2
Image Comics
21 Lis 2013

5 tytułów powiązanych z The Walking Dead – przewodnik dla wydawców [komiks]

„Żywe Trupy” Roberta Kirkmana cieszą się w naszym kraju nie mniejszą popularnością niż w USA i reszcie świata. Z regularną serią obrazkową jak i…

Paweł Deptuch 0
Ryan Ottley / Image Comics
16 Lis 2013

5 komiksów Roberta Kirkmana, które trzeba znać

Robert Kirkman znany jest w Polsce głównie jako twórca The Walking Dead, tzw. specjalista od zombie, który w tym gatunku namieszał nie tylko serią komiksową ale i telewizyjną. Przy okazji niedawnej premiery albumu Marvel Zombies – potwierdzającego jego upodobanie do żywych trupów – przyglądamy się innym komiksom tego utalentowanego scenarzysty, które w USA cieszą się nie mniejszą popularnością i zdecydowanie zasługują na wydanie w naszym rodzimym języku.   Battle Pope Nieznośnie zabawna, żerująca na stereotypach historia nie-całkiem-świętego spadkobiercy św. Piotra, tocząca się w postapokaliptycznej przyszłości zdominowanej przez demony. Krwawe przygody otaczającego się pięknymi kobietami i niestroniącego od alkoholu Papieża Bitwenego i jego sidekicka, Jezusa H. Chrystusa, wywołałaby w naszym kraju

Paweł Deptuch 0