psychopaci
14 Cze 2016

O chorobliwych obsesjach, czyli ośmiu literackich psychopatów [ranking]

Premiera znakomitej historii o patologicznej miłości, czyli „Dziewczyny w walizce” Raphaela Montesa za pasem, a że książkowi obłąkańcy nie tylko Hannibalem Lecterem i Jackiem Torrance’em stoją, my z tej okazji przyglądamy się postaciom, które podobnie, swymi skrajnościami na stałe zapisały się (bądź zapewne niedługo zapiszą) w kanonie popkultury.

Maciej Bachorski 0
czy-jestes-psychopata-jon-ronson 85%
26 Wrz 2014

Czy jesteś psychopatą?

Zacznę od wyznania. Kiedy czytałem „Człowieka, który gapił się na kozy” zazdrościłem Ronsonowi lekkości pióra. Teraz po lekturze „Czy jesteś psychopatą?” wiem jedno – zabiłbym by mieć, choć promil talentu walijskiego dziennikarza.

Robert Ziębiński 0
Kolekcjoner 3D reż. Marcus Dunstan, 2012
12 Mar 2013

Kolekcjoner 3D

Kolekcjoner 3D (The Collection) Reż.: Marcus Dunstan. Wyk.: Josh Stewart, Emma Fitzpatrick, Christopher Mcdonald, USA 2012, Kino Świat „Kolekcjoner” to już druga część krwawych przygód  tytułowego zamaskowanego psychopaty o pajęczych oczach, współautorstwa Marcusa Dunstana i Patricka Meltona – ludzi odpowiedzialnych za trzy części słynnej horrorowej franczyzy „Piła” i kontynuację splatterowej czarnej komedii „Krwawa Uczta”. Tym razem sequel zabiera nas z domowej jatki w części pierwszej do starego, opuszczonego magazynu, w którym morderca uwięził swoją nową zdobycz Elenę (Emma Fitzpatrick), córkę wpływowego biznesmena. Zdruzgotany Ojciec postanawia wynająć wyszkolonych hitmanów, aby odbili kobietę z pułapki psychopaty. Grupie przewodzić ma nie do końca dobrowolnie Arkin, złodziej któremu udało się już wymknąć z sideł

Daniel Podolak 0