Blik Studio
28 Wrz 2016

Bler #3: Ostatni wyczyn (wyd.II) – Rafał Szłapa [patronat]

Dręczony wyrzutami sumienia oraz poczuciem bezsensu swojej misji, Bler, zwany też Polskim Supermanem lub Dobroczyńcą z Krakowa podejmuje decyzję, która zaważy nie tylko na jego dalszych losach, ale i przyszłości miasta.

REDAKCJA 0
Blik Studio
02 Paź 2015

Bler #5: Człowiek ze światła [patronat]

Bler dociera do ruin Krakowa. Jest zdeterminowany by pomóc pewnej samotnej kobiecie w odnalezieniu jej pogrzebanego pod ruinami dziecka.

REDAKCJA 0
Blik Studio 70%
30 Wrz 2015

Bler #5: Człowiek ze światła – Postapokalipsa w Krakowie [recenzja]

Po raz kolejny powraca tajemniczy i posiadający coraz większe grono fanów polski superbohater. W „Człowieku ze światła” wybierzemy się z Blerem w emocjonującą podróż przez zniszczony wybuchem bomby atomowej Kraków.

Tomasz Miecznikowski 0
SQN 80%
02 Cze 2015

Dopóki nie zgasną gwiazdy [recenzja]

Postapokalipsa jeszcze tak dobrze się u nas nie miała. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne powieści ukazujące wizje zdewastowanego świata po zagładzie nuklearnej, zombie czy wyniszczającej działalności człowieka. Rządzi się ona swoimi prawami i schematami, ale Piotrowi Patykiewiczowi udało się w nią tchnąć nieco ożywczego, mroźnego powiewu.

Paweł Deptuch 0
Blik Studio 80%
26 Wrz 2014

Bler #4: Stan strachu [recenzja]

Bler to bohater obdarzony supermocami, jednak na tle naszego społeczeństwa jego największą potęgą jest to, że jest po prostu dobrym człowiekiem.

Paweł Deptuch 0
Blik Studio 70%
25 Wrz 2014

Bler #3: Ostatni wyczyn [recenzja]

Szłapa wynosi swojego herosa na zupełnie inny poziom superbohaterszczyzny.

Paweł Deptuch 0
Blik Studio 70%
24 Wrz 2014

Bler #2: Zapomnij o przeszłości [recenzja]

Krakowski superbohater sprawia, że jego amerykańscy superkoledzy nie dorastają mu do pięt.

Paweł Deptuch 0
Blik Studio
08 Wrz 2014

Bler #1: Lepsza wersja życia [recenzja]

  Bler #1: Lepsza wersja życia. Scenariusz i rysunki: Rafał Szłapa. Blik Studio 2010   Mroczna opowieść o krakowskim superbohaterze, zupełnie nie w stylu komiksów superbohaterskich.   Większość komiksów Rafała Szłapy rodzi się w wielkich bólach. Autor jest perfekcjonistą i nie pozwala sobie nawet na drobne kompromisy, czego efektem zazwyczaj jest kilkuletnie oczekiwanie na zapowiedziany tytuł. Nie inaczej jest z „Blerem”, którego ostateczna wersja, po burzliwym etapie produkcji, jest trzecią z kolei. Podobnie jak na krótsze czy dłuższe formy Szłapy, tak i na „Lepszą wersję życia” warto było czekać, gdyż jest ona jaśniejącą perełką na rodzimym rynku komiksowym.   Ledwo wiążący koniec z końcem obwoźny handlarz książek ulega wypadkowi samochodowemu.

Paweł Deptuch 0
Junji Ito
20 Sie 2014

H.P. Lovecraft – Nadnaturalny horror w komiksie

H.P. Lovecraft to jeden z najbardziej wpływowych współczesnych pisarzy, który swoją wyobraźnią zaraził setki innych twórców i miał niebagatelny wpływ na rozwój literatury, kina, gier i komiksu. Wystarczy wspomnieć takich artystów jak Guillermo del Toro, John Carpenter, Metallica, Stephen King, Neil Gaiman czy Mike Mignola, którzy w przeróżny sposób oddawali hołd Samotnikowi z Providence. Z okazji dzisiejszej 124 rocznicy urodzin tego pisarza przyjrzymy się bliżej jego komiksowym wpływom.

Paweł Deptuch 0