bookshelf_kitty
28 Lis 2016

Kot – istota kulturalna

Co łączy T.S. Eliota, Raymonda Chandlera, Ernesta Hemingwaya i Leonardo Da Vinci? Otóż koty. Każdy z tych geniuszy sztuki był wielbicielem mruczących futrzaków, bez których kultura byłaby o wiele uboższa.

Robert Ziębiński 0
Austin Book Club
23 Lis 2016

Mariusz Czubaj – Dziesięć powieści mojego życia

Niedawno wydał znakomity kryminalny western „R.I.P”, a dla was specjalnie przygotował listę swoich 10 książek życia. Oto wybór Mariusza Czubaja. Jak sam dodaje – kolejność nie jest obowiązkowa.

Mariusz Czubaj 0
Austin Book Club
30 Gru 2015

Wojciech Chmielarz – Dziesięć powieści mojego życia

„Kapelusz za sto tysięcy” – Adam Bahdaj Jedyna z trzech książek, co do której nie mam wątpliwości, że powinna się znaleźć na tej liście. I jedyna, która faktycznie zmieniła moje życie. Brał ją do ręki chłopaczek, który do książek podchodził z niechęcią. Bo po co one, skoro jest telewizja i ewentualnie komiksy? Jedyny powód, dla którego zacząłem ją czytać, był taki, że na wakacjach nie mieliśmy telewizora. Odkładał ją natomiast chłopaczek starszy o dwa tygodnie, który sobie z tego jeszcze nie zdawał sprawy, ale dla którego książki miały stać się integralną częścią życia. Mój los był przesądzony. W przeciwieństwie do wielu lubianych przeze mnie książek, tę przeczytałem tylko raz. I

Wojciech Chmielarz 0
Time Magazine
22 Lis 2015

James Ellroy – król kryminału ze skazą

Wydawnictwo Sonia Draga wznowiła właśnie najważniejszy cykl kryminalny ostatnich dekad – „kwartet Los Angeles” Jamesa Ellroya. Do tego ukazała się także jego najnowsza powieść „Perfidia”, która otwiera nowy czteroksiąg poświęcony Miastu Aniołów. Nie ulega wątpliwości, że James Ellroy, jest dziś najważniejszym autorem kryminałów, a „Tajemnice Los Angeles” i „Czarna Dalia” to niedościgłe arcydzieła. A to kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć zanim zaczniecie czytać jego powieści.

Robert Ziębiński 0
Austin Book Club
06 Sie 2015

Robert Ziębiński: Dziesięć powieści mojego życia

To wszystko przez Anetę Jadowską i listę bestsellerów „New York Timesa”. Gdy okazało się, że Sapkowski z „Ostatnim życzeniem” wylądował aż na szóstym miejscu, zaczęliśmy rozmawiać o pisarzach, którzy w Polsce nigdy nie odnieśli sukcesu.

Robert Ziębiński 0
rys. Douglas A. Sirois
08 Cze 2015

100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży #10-1

Ostatnią dziesiątkę lektur dedykujemy młodzieży w wieku lat piętnastu.

Paweł Deptuch 4
Dark Horse Comics
04 Wrz 2014

Cienie i blaski Miasta Grzechu

Na ekrany kin wchodzi „Sin City: Damulka warta grzechu”, czyli kolejna adaptacja sławnego i kultowego komiksu Franka Millera. Z tej okazji postanowiliśmy zwiedzić mroczne zakamarki „Miasta Grzechu”.

Paweł Deptuch 0