Chad Prevost / Dzika Banda
06 Wrz 2015

Shirley Jackson – matka współczesnych demonów

Pół wieku temu zmarła Shirley Jackson – jedna z najwybitniejszych pisarek amerykańskich. Jej „Loteria” to jedno z najlepszych opowiadań jakie napisano, a powieść „Nawiedzony” – jeden z najmądrzejszych horrorów jaki stworzono. Uwielbiają ją Stephen King i Neil Gaiman. Szkoda, że u nas twórczość Jackson znają zazwyczaj uczelniani specjaliści od literatury amerykańskiej.

Robert Ziębiński 0
KolchaktheNightStalker 80%
14 Paź 2013

Kolchak: The Night Stalker – ojciec Foxa i Scully [recenzja]

Serial o którym często pisze się, że był ojcem „Z archiwum X” i wszelkich paranormalnych seriali, których fabuła polegała na tropieniu zła i wszelkich demonów.

Robert Ziębiński 0
SQN 60%
25 Cze 2013

Richard Matheson – człowiek legenda [recenzja]

Ta książka leżała na moim biurku dwa lata. Ilekroć próbowałem przekonać kogoś do napisania o niej i postaci, której jest dedykowana, zawsze słyszałem to samo. „A kto to jest ten Matheson? Jakby to była antologia dedykowana Kingowi…” I tym sposobem książka leżała i leżała, a ja traciłem zapał do pisania o niej. W końcu stała się czymś w rodzaju symbolicznego wyrzutu sumienia. Oto zabrał książkę od wydawcy i nigdy o niej nie napisał… Ale naprawdę się starałem. Nieważne. Kiedy powołaliśmy do życia Dziką Bandę, „Jest legendą” dalej czekało. Trochę nie wiedziałem, co z tą antologią zrobić. Nie jest to rzecz na tyle wybitna, aby ją polecić do czytania w naszym

Robert Ziębiński 0
twilight zone 100%
13 Mar 2013

Strefa Mroku – królowa seriali grozy [recenzja]

Debiutująca w Polsce stacja telewizyjna CBS Action, przypomina polskim widzom jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji: „Strefę mroku” (wersję kolorową, ale co tam).

Robert Ziębiński 0