Monolith Films
13 Lut 2017

John Wick – skąd się wziął najlepszy płatny morderca XXI wieku

Jeśli pokochaliście „Johna Wicka” i już tęsknicie za częścią trzecią – oto krótki przewodnik po inspiracjach Chada Stahelskiego. Oczekiwanie na kolejną odsłonę cyklu umili wam klasyka noir, kino kung fu i wybitna powieść. A zatem skąd wziął się John Wick…

Robert Ziębiński 0
Austin Book Club
16 Gru 2015

Jakub Ćwiek: Dziesięć książek mojego życia [ranking]

Przyznam, że mnie samego zaskoczyło to zestawienie i to jakich książek na nim ostatecznie zabrakło. Pamiętam z jakimi wypiekami na twarzy czytałem chociażby Władcę Pierścieni, Conany, howardowskie i nie tylko, czy kryminały Chandlera przeplatane opowiastkami firmowanymi nazwiskiem wielkiego Alfreda H. z serii o „Trzech detektywach”. Był czas, gdy wolałem tych drugich, bo mieli fajniejsze zagadki.

Jakub Ćwiek 0
Taurus Media 90%
18 Lis 2015

Parker #4: Jatka – krótkie ale intensywne noir [recenzja]

“Jatka” jest adaptacją czternastej powieści z serii o Parkerze Richarda Starka. Autor ponownie wrzuca antyboahtera w dość nietypową sytuację, po raz kolejny udowadniając, że tematyka rabunkowa jest praktycznie niewyczerpalna, a Darwyn Cooke raz jeszcze wybornie ilustruje parszywą rzeczywistość wykreowanego świata.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
21 Maj 2015

Parker #3: Zdobycz [recenzja]

„Zdobycz” jest adaptacją piątej powieści z serii o Parkerze Richarda Starka, w której autor po raz pierwszy zerwał z dotychczasowym schematem opowieści – zdobycie grubej kasy, jej strata, odzyskanie kasy / zemsta – a przy okazji wymyślił brawurowy skok, jakiego jeszcze ani w literaturze, ani w kinie nie było.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
28 Sty 2015

Parker #2: Firma [recenzja] [komiks] [kryminał]

Nie ukrywamy, że nasza redakcja uwielbia Parkera. Zarówno powieściowe pierwowzory Richarda Starka, jak i filmowe inkarnacje (w szczególności tą ostatnią z Jasonem Stathamem) oraz przede wszystkim cudowne komiksowe adaptacje Darwyna Cooke’a, które zachwycają atmosferą lat 60.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media
07 Lis 2014

Komiksowe kryminały noir

Oto sześć tytułów wydanych po polsku, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom noir.

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing 90%
19 Lut 2014

Richard Stark’s Parker: Slayground [recenzja]

Jestem maniakalnym wielbicielem powieściowego cyklu o Parkerze. Większość filmowych adaptacji (w sumie było ich dziewięć) książek Richarda Starka niestety nie było dobrych. Dlatego też po komiks Darwyna Cooke’a sięgałem pełen obaw… Niesłusznie. Jeśli  bowiem komuś udało się idealnie pokazać brud i parszywość świata z powieści o Parkerze to właśnie Cooke’owi.

Robert Ziębiński 0
FilmDistrict 65%
16 Cze 2013

Parker

Nie jestem w stanie być obiektywnym, kiedy chodzi o Parkera. Od lat to mój ukochany bohater kryminałów (Jack Reacher może mu buty czyścić!) i przez to większość ekranizacji powieści Donalda E. Westlake’a po prostu lubię. (Choć wiem, że nie wszystkie na to zasługują.) Z „Parkerem” będącym adaptacją „Flashfire” jest podobnie. Lubię go, chociaż muszę przyznać, że na daleko mu do geniuszu „Zbiega z Alcatraz”, albo sugestywności i sprawności „Outfit” czy reżyserskiej wersji „Godziny zemsty”. Fabuła jest tu taka sama jak w większości książek i filmów o Parkerze. Tym razem ten król złodziei i drań nad dranie zostaje wystawiony przez czterech wspólników. Okradziony z 200 tysięcy i pozostawiony na pewną śmierć, Parker

Robert Ziębiński 0
FilmDistrict
29 Maj 2013

Parker – najpodlejszy z podłych

„Parker” to ósma adaptacja powieściowego cyklu Donalda Westlake’a o złodzieju Parkerze. Po Lee Marvinie, Robercie Duvallu i Melu Gibsonie w najpodlejszego z podłych bandytów wcielił się Jason Statham.

Robert Ziębiński 0