Columbia Pictures 100%
08 Lis 2016

Stań przy mnie – King i trudy dojrzewania [recenzja]

W tym roku trzydzieste urodziny obchodzi film, który udowadniał światu, że Stephen King to nie tylko autor horrorów, ale i świetnych subtelnych opowiastek o dojrzewaniu, ze śmiercią w tle.

Robert Ziębiński 0
Warner Bros 100%
19 Lip 2015

Misery – przekleństwo bycia pisarzem [recenzja]

Tak jak pierwszą dekadę bytności Kinga w kinie (1976-1986) Rob Reiner w kapitalny sposób zamykał swoim „Stań przy mnie”, tak i w kolejnej dekadzie uratował on honor twórcy „Martwej strefy”. Mowa oczywiście o ekranizacji „Misery” – pierwszej od czasu wspomnianego filmu Reinera ekranizacji prozy Kinga, którą absolutnie z ręką na sercu można nazwać genialną. Ale po kolei.

Robert Ziębiński 0
Magiczne lato, reż. Rob Reiner, 2012
13 Mar 2013

Magiczne lato

Magiczne lato („The Magic of Belle Isle”), reż. Rob Reiner, wyk. Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll, Emma Fuhrmann (Monolith) „Magiczne lato” to film, na którym naprawdę dobrze będą się bawili tylko widzowie zakochani w aktorstwie Morgana Freemana i w urodzie Virginii Madsen. Ta historia sparaliżowanego pisarza, który przeprowadza się do malowniczego miasteczka Belle Isle i ponownie odnajduje sens życia, umożliwia Freemanowi wcielenie się w kolejną postać, której trudno nie lubić, ale ostatecznie rozpływa się w nadmiernej ilości słodyczy i sentymentalizmu. To zaskakujące ponieważ reżyserem filmu jest Rob Reiner, który zasłynął dzięki filmom pełnym humoru i energii („Oto Spinal Tap”, „Narzeczona dla księcia”, „Kiedy Harry poznał Sally”), a i z

Bartek Paszylk 0