Monolith 50%
23 Sty 2016

Co ty wiesz o swoim dziadku? – Zdziadziały De Niro i wnuczek Efron [recenzja]

Robert De Niro po raz kolejny wciela się w jurnego dziadka – i to z lepszym efektem niż w ostatnich filmach o rodzince Fockerów. Szkoda tylko, że jego wysiłki muszą w końcu legnąć pod gruzami nudnych schematów rządzących większością komedii romantycznych.

Bartek Paszylk 0
joy-poster 70%
07 Sty 2016

Joy – rodzinny dreszczowiec o mopach, telezakupach i telenowelach [recenzja]

Nowy film Davida O. Russella z jego ulubionymi aktorami, to kolejna, słodko-gorzka opowieść o amerykańskim śnie. A także, zgodnie z tytułem, obraz o radości. I owszem, tak ma na imię główna bohaterka, ale chodzi tu również o prostą radość z robienia w życiu tego, w czym jest się naprawdę dobrym.

Tomasz Miecznikowski 0
Monolith Video 35%
15 Lis 2015

Człowiek mafii – Robert De Niro rozmienia się na drobne [recenzja] [film]

Jeffrey Dean Morgan, Robert De Niro, Gina Carano zagrali w filmie, który udaje film, który udaje film noir, który udaje, że udaje. Jakkolwiek wydaje wam się to zdanie idiotyczne – idealnie oddaje sens „Człowiek mafii”

Robert Ziębiński 2
TriStar Pictures
13 Paź 2015

„Harry Angel”, czyli felieton, w którym natychmiast zdradzam puentę

Zawsze pisuję tutaj o filmach, które widziałem. Nie ma w tym nic dziwnego. Żyję już dość długo i większość tego czasu zmarnowałem, gapiąc się w ekran. Kiedyś nawet próbowałem zrobić sobie prywatny kurs filmoznawstwa, to znaczy marzyło mi się obejrzenie całej klasyki kina omówionej w stosownych podręcznikach.

Łukasz Orbitowski 1
Warner Bros
27 Kwi 2015

„Gorączka”, czyli dezercja z życia

Nie możesz nic mieć – mówi Robert De Niro do Vala Kilmera – może zdarzyć się tak, że będziesz musiał porzucić swoje życie w trzydzieści sekund. Nic nie może cię zatrzymać, ani przyjaciel, ani kobieta, ani dziecko, ani cokolwiek innego. Przyjdzie taki dzień, kiedy będziesz musiał wstać i pójść, pozostawiając za sobą wszystko. Jesteś gotowy?

Łukasz Orbitowski 0
Dimension FIlms
03 Kwi 2015

Grindhouse, czyli od Polańskiego do „Maczety”

Pod koniec marca Robert Rodriguez i Danny Trejo potwierdzili, iż jesienią tego roku ruszają z pracami nad „Maczetą w kosmosie” – trzecią odsłoną serii o nieugiętym agencie federalnym, którego ulubioną bronią jest tytułowa maczeta.

Robert Ziębiński 0
NBC
23 Lut 2015

40-lecie Saturday Night Live: Najlepsze i najgorsze momenty

W zeszłym tygodniu amerykański program satyryczny Saturday Night Live obchodził 40-tą rocznicę istnienia. Aby to uczcić przygotowano specjalny, aż 2,5-godzinny występ (nie licząc reklam), podczas którego w jednym studiu spotkały się takie komediowe sławy jak Steve Martin, Chevy Chase, Jane Curtin, Dan Aykroyd, Jim Belushi, Bill Murray, Martin Short, Eddie Murphy, John Goodman, Jerry Seinfeld, Larry David, Norm Macdonald, Will Ferrell, Adam Sandler, David Spade, Tina Fey, Amy Poehler, Jim Carrey i wielu, wielu innych. Oto kto naszym zdaniem wypadł najlepiej, a kto najgorzej.   NAJLEPSI Will Ferrell jako prowadzący teleturniej Celebrity Jeopardy Brawa dla Willa Ferrella za to, że jako wąsiasty prowadzący ani moment nie wypadł z roli, twardo

Bartek Paszylk 0
Monolith Films 75%
16 Sty 2015

Anatomia zemsty

Prequel „Jackie Brown” w którym młodsi o dwadzieścia Ordell i Loius próbują popełnić zbrodnię doskonałą. Tyle, że jak to w ich przypadku bywa, doskonały plan, koncertowo bierze w łeb, a nasi bohaterowie wpadają po uszy w tarapaty.

Robert Ziębiński 0