top10szmidt
10 Cze 2016

Robert J. Szmidt: dziesięć powieści mojego życia

Dziesięć książek po niemal półwieczu świadomego czytania? Jak je wybrać? Jakiego klucza użyć, żeby z oceanu tekstów wyłowić to, co rzeczywiście najcenniejsze? Z Dziką Bandą nie ma to tamto, więc muszę to zrobić, bo jak nie…

Robert J. Szmidt 0
uniwersum-metro-2033-wieza-b-iext35314404 75%
09 Cze 2016

Wieża – Cisza przed burzą [recenzja]

Robert J. Szmidt to już nie pisarz. To literacki surfer, który szaleje na fali i nawet nie musi jakoś szczególnie balansować. Po prostu płynie dalej. Regularnie dostarcza czytelnikom porządne, rozrywkowe cegiełki, teraz zaś powraca do jednego ze swoich ciekawszych projektów dzięki osadzonej w uniwersum Gluchowsky’ego „Wieży”.

Hubert Sosnowski 0
Rebis 75%
12 Kwi 2016

Ucieczka z raju – kosmiczny thriller [recenzja]

Robert J. Szmidt olbrzymie uznanie zyskał dzięki utworom podejmującym temat postapokalipsy, którą bawi się na różne sposoby. Uważam jednak, że to w nurcie science fiction tak naprawdę rozwija skrzydła, co potwierdza właśnie “Ucieczką z raju”.

Paweł Deptuch 0
Insignis
25 Wrz 2015

Robert J. Szmidt – Apokalipsa według Pana Roberta [wywiad]

Z piewcą apokalipsy, Robertem J. Szmidtem, rozmawiamy m.in. o czekającym nas, nieuchronnym, kataklizmie, podróżach przez Stany Zjednoczone i grach komputerowych.

Hubert Sosnowski 0
Insignis
29 Sie 2015

Otchłań – koniec świata w Breslau… [recenzja]

Znacie już ten świat. Ziemię zaoraną atomówkami, gdzie ludzie kryją się jak szczury – w jak najciemniejszych kątach. W kanałach, piwnicach… Im głębiej tym lepiej. Pierwszy raz zabrał nas tam Dmitry Gluchowsky – wprost do moskiewskiego Metra, gdzie przetrwały niedobitki cywilizacji. Teraz czas na Roberta J. Szmidta i jego „Otchłań”.

Hubert Sosnowski 0
Insignis 75%
21 Kwi 2015

Szczury Wrocławia t.1: Chaos [recenzja] [książka]

„Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta ilością bohaterów ustępują jedynie książce telefonicznej, ale, całe szczęście, akcji (i to jakiej) jest w niej o wiele, wiele więcej.

Paweł Deptuch 0
Rebis 70%
18 Wrz 2014

Łatwo być bogiem [recenzja]

Robert Szmidt to osoba, która science fiction zna od podszewki. Przez lata wydawał magazyn skupiający się na tej tematyce oraz przetłumaczył kilkanaście powieści lubujących się w tym gatunku pisarzy.

Paweł Deptuch 0