Sundance Institute
21 Sty 2016

Festiwal Sundance – święto niezależnego kina

21 stycznia rozpoczyna się najważniejszy festiwal filmów niezależnych na świecie – Sundace Film Festival. Z tej okazji przyglądamy się historii dziecka Roberta Redforda. Jak to się stało, że hollywoodzki gwiazdor stworzył festiwal, który od dekad wytycza kierunki rozwoju niezależnego kina?

Robert Ziębiński 0
nagóręobrazek
11 Sty 2016

Reklamy znanych reżyserów

Oto lista dziesięciu, w większości dobrych przykładów na to, co dzieje się gdy reżyser tworzy historię na zamówienie, a klient się nie wtrąca.

Rafał Cichowski 0
Imports 70%
31 Paź 2015

Lost Tarantism – powrót do Titty Twister [recenzja]

Kiedy w 1996 roku do kin trafił film „Od zmierzchu do świtu” świat nagle oszalał na punkcie meksykańsko-amerykańskiego zespołu Tito&Tarantula. Rok później zespół wydał swój debiutancki album „Tarantism” a krytycy okrzyknęli ich objawieniem. Niestety żadna późniejsza płyta formacji dowodzonej przez Tito Larrivę nie powtórzyła sukcesu debiutu, a zespół z nadziei rocka zamienił się w kolejny knajpiany band odcinający kupony od chwilowej popularności. Odcinaniem kuponów od dawnej popularności jest też po trosze i ten album. „Lost Tarantism” zgodnie z nazwą to, bowiem zaginione przed laty kompozycje, które powstały podczas sesji do kultowego debiutu. Czy były gorsze od tamtych z płyty i dlatego trafiły do archiwum? Nic z tych rzeczy. Po prostu

Robert Ziębiński 0
The-Faculty-poster 75%
12 Paź 2015

Oni – nie straszny, ale dowcipny [recenzja]

Idea niezbędnika zawsze była prosta – polecamy tu dzieła wybitne, choć często zapomniane. „Oni” filmem wybitnym nie są. Ale też nie byli tak źli jak onich pisano z okazji premiery. A oglądane po latach o dziwo bronią się lepiej niż w 1998 roku.

Robert Ziębiński 0
SPI
04 Wrz 2015

Quentin Tarantino – niemal wszystkie trailery

WŚCIEKŁE PSY PULP FICTION   JACKIE BROWN KILL BILL VOL. 1 KILL BIL VOL. 2 KILL BILL THE WHOLE BLOODY AFFAIR GRINDHOUSE DEATH PROOF BĘKARTY WOJNY DJANGO HATEFUL EIGHT

REDAKCJA 0
Aint it Cool
03 Wrz 2015

John Woo – mistrz akcji z Hong Kongu [wywiad]

Sześć hongkońskich filmów Johna Woo pokazanych zostanie podczas 9 edycji Festiwalu Pięć Smaków. W retrospektywie hongkońskiego reżysera zobaczymy m.in. „The Killer” i obie części „Lepszego jutra”.

Robert Ziębiński 0
Dimension FIlms
03 Kwi 2015

Grindhouse, czyli od Polańskiego do „Maczety”

Pod koniec marca Robert Rodriguez i Danny Trejo potwierdzili, iż jesienią tego roku ruszają z pracami nad „Maczetą w kosmosie” – trzecią odsłoną serii o nieugiętym agencie federalnym, którego ulubioną bronią jest tytułowa maczeta.

Robert Ziębiński 0
tito
27 Gru 2014

Komornicy i Quentin Tarantino

O tym co wspólnego mają windykatorzy z „Pulp Fiction”, kręceniu teledysków z lalkami Barbie i pracy z Robertem Rodriguezem opowiada nam Tito Larriva – lider zespołu Tito & Tarantula.

Robert Ziębiński 0
Kino Świat 50%
03 Wrz 2014

Sin City: Damulka warta grzechu

Damulka z tego filmu rzeczywiście warta jest grzechu, sam film jednak – już niekoniecznie.

Lech Kurpiewski 0
El Rey 60%
28 Lip 2014

Matador

Robert Rodriguez, Roberto Orci, Alex Kurtzman, czyli jak serialowa drużyna marzeń dała nam produkt równie uroczy, co niepotrzebny. 

Robert Ziębiński 0
from dusk to till down series 70%
13 Mar 2014

Od zmierzchu do świtu [recenzja]

Kinowe „Od zmierzchu do świtu” trafiło do kin tuż po gigantycznym sukcesie tak tarantinowskiego „Pulp Fiction” jak „Desperado” Roberta Rodrigueza. Oba filmy okrzyknięto arcydziełami a ich twórców największymi nadziejami współczesnego kina.

Robert Ziębiński 0
Kino Świat 50%
18 Paź 2013

Maczeta zabija

Maczeta zabija, ale nie powala. W każdym razie ten sequel nie bawi już tak jak film, którego jest kontynuacją. Niby tu też fabuła jest od czapy a humor odjechany.

Lech Kurpiewski 0