Wilco-2011-ZoranOrlic
25 Cze 2016

Wilco – płyta po płycie

Tuż przed jedynym polskim koncertem Wilco (26.06.2016 Białystok, Halfway Festival), omawiamy płyta po płycie całą ich studyjną dyskografię. Z wyłączeniem albumu z Billy Braggiem – musicie nam wybaczyć.

Robert Ziębiński 0
UDR 90%
25 Sty 2015

Raise the Dead: Live from Wacken

66-letni Alice Cooper wydał właśnie jeden z najlepszych albumów koncertowych w swojej długiej karierze. Koniecznie trzeba jednak zaopatrzyć się w wersję CD+DVD ponieważ wizualnie robi on znacznie większe wrażenie niż w wersji audio.

Bartek Paszylk 0
Sony Music
23 Sie 2014

Liam Gallagher: tylko k… śpiewam

Liam Gallagher i jego koledzy z zespołu Beady Eye opowiadają nam o końcu muzyki rockowej, The Black Keys, Kings of Leon i tym jak wielką krzywdę wyrządzają ludziom programy w rodzaju „Idola”.

Robert Ziębiński 0
Wilco
25 Cze 2014

Jeff Tweedy: Jak wkurzyć Boba [wywiad]

W tym roku mija dziesięć lat o premiery jednej z najważniejszych płyt amerykańskiego współczesnego rocka – „A Ghost Is Born” grupy Wilco. Dziś w Stanach dowodzona przez Jeffa Tweedy’ego grupa uchodzi za mistrzów inteligentnego gitarowego rocka. W jedynym udzielonym polskiemu dziennikarzowi wywiadzie Jeff Tweedy opowiada nam o różnicach między Saint Louis a Chicago, gniewie Boba Dylana i tym, co myśli o porównaniach z Radiohead.

Robert Ziębiński 0
Mariusz Skiba
16 Maj 2014

Kasa Chorych: Nieskazani na bluesa

To o jednym z założycieli Kasy Chorych – Ryszardzie „Skibie” Skibińskim – Rysiek Riedel śpiewał kiedyś, że jest „skazany na bluesa”. Grający na harmonijce ustnej Skiba zmarł w 1983 r. wyniku przedawkowania narkotyków, wcześniej odchodząc z zespołu. Przez wiele następnych lat grupa przeżywała więcej upadków niż wzlotów i miała problemy z ustabilizowaniem składu. Dziś zdaje się jednak przeżywać drugą młodość, zwłaszcza od momentu kiedy do drugiego z założycieli Kasy, gitarzysty Jarosława Tioskowa, dołączyli utalentowani nowi muzycy, w tym godnie zastępujący Skibę na harmonijce ustnej Michał Kielak. To właśnie on opowiedział nam o tworzeniu wydanej niedawno płyty „Orla” i wyjaśnił dlaczego zespół wcale nie jest skazany na granie typowego bluesa.

Bartek Paszylk 0