Civil war
06 Maj 2016

Najbardziej pamiętne sceny walk z filmów i seriali

Do kin zawitał „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, który oceniliśmy raczej chłodno, ale nowy film Marvela ma przynajmniej genialnie zaaranżowaną, emocjonującą sekwencję walki między superbohaterami. W związku z czym przypominamy inne, filmowe i serialowe, pamiętne mordobicia.

Tomasz Miecznikowski 0
20th Century Fox
01 Sty 2016

Szklana pułapka, Terminator i inne – ranking alternatywnych zakończeń

Jeden film to często wypadkowa wielu wizji, a reżyser lub scenarzysta podejmuje trudną decyzję, jak zamknąć swoją historię…

Hubert Sosnowski 0
Forum Film Polska
24 Gru 2015

Rocky – to nie koniec, póki się nie skończyło

„It’s not over, until it’s over” – cytat, służący również jako hasło reklamowe pierwszej części „Rocky’ego”, spokojnie mógłby powiedzieć Jezus. Znaczy tyle, co „Nie ma przegranych dopóki ringo w grze”. Czy, bardziej banalnie: „Nie poddawaj się, póki to zależy od Ciebie”.

Jakub Ćwiek 0
MGM 85%
02 Gru 2015

Creed: narodziny legendy – Rocky wraca do korzeni [recenzja] [film]

W świecie rozrywki rządzonym przez sequele, rebooty i remake’i „Creed” jest ewenementem. Jednym z nielicznych filmów, które składając hołd dawnemu herosowi, tworzą zupełnie nową filmową jakość.

Robert Ziębiński 1
Academy Awards
20 Lut 2015

10 najbardziej nietrafionych Oscarów [film]

Niebawem rozdanie Oscarów. Z tej okazji przygotowaliśmy subiektywną listę najbardziej nietrafionych Oscarów dla najlepszego filmu w historii nagrody.

Robert Ziębiński 3
smallcarbigtimetours
10 Gru 2014

Popkulturalne pomniki

W każdym większym lub mniejszym mieście można zetknąć się z posągami upamiętniającymi zasłużonych bohaterów wojennych, twórców kultury, wynalazców bądź naukowców. W tym temacie na pewno przodują papież i wszyscy święci, ale już w coraz większej ilości metropolii pojawiają się podobizny dość nietypowe, bo wzorowane na postaciach fikcyjnych, stworzonych w trybach popkulturowej machiny.

Paweł Deptuch 0
Naga Broń, Jim Abrahams 2
19 Kwi 2013

Świat się śmieje – najlepsze parodie filmowe

Skoro w kinach „Straszny film 5”, który jest rzeczywiście straszny, pomyśleliśmy aby w ramach antidotum stworzyć dla Was listę parodii, które naprawdę bawią i można je oglądać bez końca…     „Młody Frankenstein” („Young Frankenstein”, 1974), reż. Mel Brooks.   Hasło reklamowe: „Najstraszniejsza komedia wszech czasów!” Co parodiuje? Wbrew pozorom nie tylko wczesne filmy o potworze Frankensteina ze studia Universal (choć oczywiście ze słynnego „Frankensteina” Jamesa Whale’a zapożycza trzon fabularny), ale również inne czarno-białe horrory i dreszczowce z lat 30. i 40. XX w., takie jak „Gabinet figur woskowych” (1933), „Czarny kot” (1934) czy „Black Friday” (1940). Dlaczego warto obejrzeć? Obok nieco wcześniejszego komedio-westernu „Płonące siodła” (1974) jest to najśmieszniejsze

Bartek Paszylk 0