stephen-king-cover
31 Sty 2016

10 powieści wszech czasów Stephena Kinga

Niedawno Król Grozy upublicznił listę dziesięciu swoich ulubionych książek. Jeśli spodziewaliście się na niej klasyków horroru czy fantasy – będziecie mocno zaskoczeni.

Hubert Sosnowski 0
Akurat 80%
12 Paź 2015

Zabójcza sprawiedliwość – oryginalne science fiction [recenzja]

Nie wierzcie okładkowemu blurbowi, „Zabójcza sprawiedliwość” nie jest najlepszą space operą XXI wieku. Ale przy tym nie znaczy to, że nie jest jedną z najlepszych powieści science fiction.

Paweł Deptuch 0
Nintendo
30 Lip 2015

W to się grało – odkurzamy stare przeboje

Wakacje to czas odpoczynku, wyjazdów, ale i sentymentalnych podróży w przeszłość. Znudził się „Wiedźmin”? „Arkham Knight” wciąż nie działa? A może po prostu zatęskniliśmy za rozpikselowanymi hitami sprzed dwudziestu i więcej lat? Żaden problem, wystarczy parę kliknięć, by przenieść się w czasy Atari, Pegasusa czy automatów do gier.

Hubert Sosnowski 1
Monolith
19 Mar 2015

Antyutopie są sexy

Najpierw szybki przegląd. Na początku był Tomasz Morus i jego „Utopia” – przerażająca wizja idealnego, absolutnie zrównanego i szczęśliwie bezmyślnego społeczeństwa upchanego na jakiejś wyspie. O ile już wcześniej pojawiały się w literaturze takie wątki, to Morus zebrał to wszystko w spójną wizję – dla jednych ideę do wdrażania w życie, dla innych przestrogę. Na przestrzeni kolejnych wieków filozofowie maglowali te koncepcje na różne sposoby. I wtedy nastał XX wiek, czas kiedy kalekie pomysły wcielano w życie. Kiedy postanowiono uszczęśliwić ludzi na siłę. Historia obdarowała nas faszyzmem, nazizmem, komunizmem i ich mutacjami. Do buntu przeciw kolejnym -izmom przyłączyli się oczywiście twórcy. Pisarze, filmowcy, poeci. Wszyscy. Powstały książki „ku przestrodze” jak

Hubert Sosnowski 0