stonewall-poster-large 35%
12 Lut 2016

Stonewall – Roland Emmerich i geje [recenzja]

Roland Emmerich kręcąc „Stonewall” dokonał, jak sam twierdzi, oczywistego dla branży coming outu. Pytanie podstawowe brzmi – czy o swojej orientacji seksualnej musiał opowiedzieć w tak niedobrym i sztampowym filmie?

Robert Ziębiński 0
Amazon 75%
18 Wrz 2015

Hand of God – Śledztwo z udziałem Boga [recenzja]

Czasami trafia się taki twór, że nie wiadomo z której strony go ugryźć. „Hand of God” drażni i niepokoi, momentami nawet ryje beret, zmuszając intelekt do bezcelowych protestów wobec sensu rozgrywających się na ekranie wydarzeń. Mamy tu nawróconego grzesznika, który doznaje objawień. Cały szkopuł właśnie w tym nawróceniu. Jest zupełnie inne niż te, do których przez lata przyzwyczaiła nas popkultura.

Tomasz Miecznikowski 0
materiały prasowe 65%
23 Maj 2015

Skin Trade/Falcon Rising/Krwawy Biznes

Rok 2015 to rok kiedy w kinach i na rynku DVD bezdyskusyjnie rządzi tęsknota za prostym, gatunkowym kinem rodem z lat 80. Do kin bezustannie trafiają przeróbki dawnych hitów, zaś na rynku DVD mnożą się filmy sensacyjne próbujące reanimować dawne kino akcji. Trzy tytuły czyli „Skin Trade”, „Falcon Rising” oraz „Krwawy biznes” są tego najlepszym dowodem.

Robert Ziębiński 0
17 Paź 2013

Pięciu amantów kina

Przy okazji premiery filmu „Maczeta zabija” postanowiliśmy ustalić czołówkę największych przystojniaków kina. Ale takich à rebours. Czyli na odwyrtkę. Oto pierwsza piątka (z uzasadnieniem):   Danny Trejo – za wdzięk i  bezpretensjonalność oraz za niekorzystanie z kremów przeciwzmarszczkowych     Ron Perlman –  za naturalność, dzięki której może zagrać upiora bądź neandertalczyka bez charakteryzacji     Richard Kiel vel Buźka – za ciałokształ i prawidłowy zgryz     Tom Waits – za nic, ale go lubimy, no i piękny nie jest     Steve Buscemi – za to, że jakiś taki jest…   Czekamy na Wasze propozycje  

Lech Kurpiewski 0