gladiator2_e
14 Mar 2017

„Gladiator 2”, czyli każdego można wskrzesić

Ridley Scott im starszy, tym bardziej potrafi zaskakiwać. Dopiero co ogłosił, że planuje jeszcze nakręcenie sześciu filmów z uniwersum Aliens, ale i tak wprawił wszystkich w konsternację informując o pomyśle na kontynuację „Gladiatora”, oczywiście z Russelem Crowe w głównej roli.

Tomasz Miecznikowski 0
theblackandblue
07 Paź 2015

Najsłabsze filmy Ridleya Scotta

Ridley Scott należy do ścisłej czołówki, do grupy wizjonerów, którzy zmienili kino. Jego pomysły orbitują w popkulturze żywotne do dziś. „Bladerunnera”, „Obcego” czy „Gladiatora” otacza kult. Niestety, zdarzyły mu się też słabsze produkcje. Tak jak „Prometeusz”, którego sequel pod tytułem „Alien: Paradise Lost” niedawno ogłoszono.

Hubert Sosnowski 0
Dreamworks
18 Lut 2015

„Gladiator”, czyli Gladiator

Rok 2000. Z Gladiatorem wychodzimy z „Gladiatora” i mamy niezłą bekę z tego, cośmy tam zobaczyli. Ulicą Tomasza w stronę Plant niesie się barbarzyński rechot Gladiatora. Prześcigamy się w wynajdywaniu nieścisłości. Marek Aureliusz prędzej zżarłby zwoje ze swoimi „Rozmyślaniami”, niż przywrócił demokrację w swoim państwie. Cesarz Kommodus owszem, miał nie po kolei w głowie, lecz nie zamordował tatuśka, zmarł zaś po pijaku, uduszony przez wyzwoleńca, a nie na arenie. Gladiator dusi papierosa pod butem i zastanawia się, czy Ridley Scott zdołałby wymyślić durniejsze imię niż Maximus. Nieco później, w monopolu, dochodzimy do wspólnej konkluzji – film jest po prostu niedorzeczny, a to, co najlepsze ujawniło się w pierwszej sekwencji. Mowa

Łukasz Orbitowski 0