asm2_main
12 Gru 2016

Umarł Spider-Man, niech żyje Spider-Man?

W sieci wylądował zwiastun „Spider-man: Homecoming” i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Zanosi się na doprawione humorem efektowne kino z wyrazistym złoczyńcą (w końcu to Michael Keaton), którego Marvelowi tak brakowało. Same powody do radości? Niekoniecznie, bo w całej tej euforii zapominamy o jednej ofierze. O poprzedniej serii.

Hubert Sosnowski 1
Venom_Spiderman
06 Mar 2016

Venom – druga szansa upadłego fenomenu popkultury

Moda na super-bohaterskie filmy z Rką nadciąga pełną parą. Sony nie mogło zostać w tyle i postanowiło skorzystać z resztki praw po adaptacjach Spider-mana. Niedawno obwieściło co z nimi zrobi. Postanowiło dać nam Venoma.

Hubert Sosnowski 1
Warner Bros
30 Sty 2016

7 zakazanych trailerów filmowych

Do sieci trafił zakazany w latach 70. trailer „Egzorcysty”. Wycofano go z kin, bo podobno wywoływał u publiczności wymioty. To dobra okazja, aby przyjrzeć się bliżej kilku współczesnym zapowiedziom filmowym. One, podobnie jak plakaty, często trafiają pod cenzorskie nożyce.

Robert Ziębiński 0
Monolith Films
08 Gru 2015

Lawrence Bender: Tarantino się nie odmawia [wywiad]

Lawrence Bender to producent legenda. To on odkrył Quentina Tarantino, Matta Damona, Bena Afflecka. Zrealizował między innymi „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Jackie Brown”, Kill Billa” czy „Buntownika z wyboru”. Nam opowiada o życiu z Tarantino, tym, czy producent wie jak odnieść sukces i „Kill Bill 3”.

Robert Ziębiński 0
Starz 80%
31 Paź 2015

Ash vs Evil Dead – skopać tyłki demonom [recenzja]

Trzydzieści cztery lata po genialnym „Martwym źle” Sam Raimi i Bruce Campbell wrócili do swojego demonicznego świata. Tym razem w formacie serialu telewizyjnego. Czy jest to powrót udany?

Robert Ziębiński 0
Forum Film Poland
29 Maj 2015

5 horrorów, po których baliśmy się zasnąć

W kinach nowa wersja „Ducha” kultowego horroru Tobe Hoopera, a my postanowiliśmy stworzyć z tej okazji mini podsumowanie filmów grozy, które rządziły wyobraźnią pokolenia dorastającego w latach 80. Oto pięć filmów, które nie dały nam spać. I przez którego mamy czasami dziwne pomysły na rozwiązywanie życiowych konfliktów.

Robert Ziębiński 1
bubba-ho-tep campbell
22 Cze 2014

Bruce Campbell – Żywe zło

Bruce Campbell, czyli Ash z kultowej serii „Martwe Zło” kończy dziś 56 lat. Nie jest to okrągła rocznica, ale jest to tak nieszablonowa i intrygująca postać, że warto przypomnieć menadry jej życiorysu… nawet bez wielkiej rocznicy.

Nina Wum 0
Dynamite Entertainment 100%
07 Sty 2014

Army of Darkness: Movie Adaptation [recenzja]

Ash Williams – gość z piłą łańcuchową zamiast prawej ręki i z dwururką na plecach – to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci wykreowanych przez kino. Oprócz występu w trzech filmach, bohater ten pojawił się także w grze karcianej, systemie RPG, w musicalu na Broadwayu, no i oczywiście na kartach komiksów.

Paweł Deptuch 0
Arrow Video 100%
16 Mar 2013

Martwe zło – horrorowa rewolucja

Martwe zło to pełnometrażowy debiut jednego z najlepiej zarabiających reżyserów w historii kina, a zarazem film, który rozpoczął kultowy cykl o Ashu i jego zmaganiach z magiczną księgą Necronomicon. Fabuła jest prosta jak budowa cepa. Pięcioro przyjaciół jedzie do chatki w lesie, a tam zamiast się bawić, zostają brzydko potraktowani przez demony. Niby nic nowego, dla nas wtedy to było objawienie. Tak samo jak objawieniem był szalony montaż, kiedy to kamera ściga bohaterów po lesie, rejestruje obraz do góry nogami i zachowuje się, jakby była opętana. Co najzabawniejsze, ten nowatorski sposób kręcenia wymyślił Bruce Campbell, czyli filmowy Ash, i Sam Raimi przez przypadek. Po prostu Campbell popychał Raimiego, a ten

Robert Ziębiński 2
video-nasties-moral-panic-censorship-videotape
16 Mar 2013

Martwe Zło wiecznie żywe

Co łączy Sama Raimi, Wesa Cravena i Andrzeja Żuławskiego? Lażdy z tych reżyserów padł ofiarą najdziwniejszej cenzury w historii kina – brytyjskiej ustawie o „video nasties”.

Robert Ziębiński 0
Darkman, Sam Raimi
16 Mar 2013

Darkman Neeson

Tylko Dzikiej Bandzie Liam Neeson opowiada o kulisach powstawania „Darkmana” Sama Raimiego   Dzika Banda: Twój pierwszy wielki hollywoodzki film to „Darkman”. Mówię wielki, choć tak naprawdę nikt nie myślał o nim w takiej kategorii.   Liam Neeson: To był paradoks, prawda. Nie wiem czy znasz kulisy powstania „Darkmana” ale było tak, że Sam Raimi chciał nakręcić adaptację starej audycji radiowej „Cień”, tyle że nie było go stać na prawa autorskie. Potem próbował zdobyć prawa do „Batmana” ale były już zajęte. I wtedy wpadł na pomysł żeby stworzyć własnego bohatera i tak narodził się Peyton Weestlake czyli „Darkman”. Z jednej strony był to wielki ukłon w stronę przede wszystkim „Cienia”,

Robert Ziębiński 0