okko-cykl-ziemi_e 75%
02 Lis 2016

Okko: Cykl ziemi – niezwykłych przygód ciąg dalszy [recenzja]

W drugim, zbiorczym tomie serii „Okko” ponownie wpadamy prosto w wir przygody. W „Cyklu ziemi” jest mroźnie, czasem strasznie, a czasem zabawnie, a przede wszystkim na pewno nie nudno.

Tomasz Miecznikowski 0
Taurus Media 75%
25 Maj 2016

Okko: Cykl Wody – fantasy, horror, przygoda [recenzja]

Lubicie „Usagiego Yojimbo”? To powinniście polubić też „Okko” – mroczne fantasy osadzone w samurajskich klimatach.

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont 100%
08 Mar 2016

Usagi Yojimbo: Dwieście posążków Jizo – hołd dla sztuki [recenzja]

Każdy twórca ma w swojej karierze lepsze i gorsze momenty, dzieła które można postawić na najwyższej półce i takie, które trzeba chować głęboko w piwnicy. Stan Sakai i jego “Usagi Yojimbo” są jednak wyjątkiem od tej reguły, od ponad trzydziestu lat bawią i uczą na najwyższym poziomie.

Paweł Deptuch 0
Egmont 100%
04 Lut 2015

Usagi Yojimbo: Czerwony skorpion [recenzja]

Od ponad trzydziestu lat „Usagi Yojimbo” Stana Sakai jest niezachwianym wyznacznikiem wysokiej jakości, źródłem wiedzy o Japonii z czasów feudalnych i doskonałą rozrywką dla czytelnika w każdym wieku.

Paweł Deptuch 0
Egmont 100%
16 Lut 2014

Usagi Yojimbo: Miasto zwane piekłem [recenzja]

W ciągu trzydziestu lat Stan Sakai samodzielnie narysował i wymyślił scenariusze do dwudziestu siedmiu tomów opowiadających przygody długouchego ronina, Usagiego Yojimbo. Jest to wyczyn niebagatelny biorąc pod uwagę chociażby łączną ilość stron (prawie sześć tysięcy), a przede wszystkim nieprzemijający wysoki poziom, na którym stoją wszystkie albumy z tej serii. Najnowszy, Miasto zwane piekłem, to kolejny dowód potwierdzający niezwykły kunszt autora zarówno do snucia wciągających opowieści jak i wiernego odwzorowywania realiów feudalnej Japonii. Tym razem, podczas swej tułaczki po kraju, Usagi trafia do miejscowości zwanej Piekłem, którą rządzą niepodzielnie dwa gangi i jak zwykle, z poczucia obowiązku, stanie w obronie udręczonych mieszkańców. Umiejętnie lawiruje pomiędzy jedną a drugą bandą próbując rozwiązać

Paweł Deptuch 0