Scream Comics / Taurus Media / Egmont 66.67%
05 Lis 2016

Złoty osioł / Zapach niewidzialnego / El Gaucho – Milo Manara w formie [recenzja]

Z okazji niedawnej wizyty Milo Manary w Polsce, ukazały się aż trzy albumy tego włoskiego artysty. Każdy nieco odmienny graficznie, ale każdy tak samo zachwycający.

Paweł Deptuch 0
Egmont 85%
21 Sie 2016

Y – ostatni z mężczyzn tom 2 – Ciągle w drodze [recenzja]

Seria Briana K. Vaughana „Y” narobiła swego czasu sporo rabanu. Była nie tylko ciekawym spojrzeniem na apokalipsę i brutalną, zabawną opowieścią drogi, ale też celną satyrą, wkurzającą przynajmniej kilka środowisk. Tom drugi podtrzymuje ten trend, więc zapnijcie pasy i szykujcie się na dziką jazdę po Ameryce.

Hubert Sosnowski 0
Gmork 80%
15 Sie 2016

Bez znieczulenia – Idealna satyra na trzeźwo [recenzja]

Juliusz Wojciechowicz stworzył obraz dziwnej, niepokojącej, ale i bliskiej dla nas wszystkich krainy. Współczesnej Polski skąpanej niekiedy w oparach absurdu, (nie)codziennej grozy, która posiada również niesłabnącą tajemnicę. Czy można ją poznać „Bez znieczulenia”?

Marcin Waincetel 0
BrainDead_TV_Series-238671012-large 60%
30 Cze 2016

BrainDead – polityka, kosmiczne mrówki i eksplodujące mózgi [recenzja]

W gorącym politycznie okresie w USA, raptem na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi, Amerykanie wypuścili pokręconą, serialową satyrę, w której równie ważni co polityka, okazują się przybysze z kosmosu.

Tomasz Miecznikowski 0
Y-ostatni-z-mężczyzn-1 85%
23 Kwi 2016

Y: Ostatni z mężczyzn tom 1 – Seksmisja po amerykańsku [recenzja]

Myślisz, że bycie ostatnim facetem w świecie zaludnionym przez osamotnione kobiety jest fajne? Że czeka Cię raj na Ziemi i nieustająca uciecha? „Y – ostatni z mężczyzn” Briana K. Vaughana dobitnie zweryfikuje Twoje przekonania.

Hubert Sosnowski 0
Banksy Dzika Banda 19
05 Kwi 2016

Banksy – humor, polityka i sztuka uliczna [galeria]

Banksy to pseudonim brytyjskiego artysty lub grupy artystów \ specjalizujący się w sztuce ulicznej będącej mieszanką graffiti i techniki szablonowej.

Paweł Deptuch 0
Egmont 65%
10 Lut 2016

MAD kręci SF – żadnych świętości [recenzja]

Dla wielbicieli komiksu, fantastyki i zjadliwej satyry, polskie wydanie legendarnego magazynu „MAD” powinno być prawdziwym świętem. A przy tym słowa te brzmią nieco paradoksalnie, ponieważ gdy tylko rozpoczynamy lekturę, bardzo szybko okazuje się, że dla autorów pisma praktycznie nie istnieją żadne świętości.

Tomasz Miecznikowski 0
Albatros 75%
22 Gru 2015

Honor krwi – satyryczny portret Miami [recenzja]

Trudno nazywać się Tom Wolfe. Po takich książkach jak „Ognisko próżności” czy „Facet z zasadami” wymagania wobec jego powieści są ogromne. „Nazywam się Charlie Simmons” im nie sprostała, jak poradzi sobie z tym właśnie wydany w Polsce „Honor Krwi”?

Łukasz Radecki 0
Soda Studio 65%
25 Lis 2015

Na końcu wchodzą ninja – nie tylko dla geeków [recenzja] [książka]

„Na końcu wchodzą ninja” to nie tylko napisana z werwą i humorem powieść obyczajowa. To również ważny tekst opisujący fenomen gier komputerowych oraz ciężką pracę stojących za ich tworzeniem ludzi, nierzadko padających na twarz ze zmęczenia, ale najwyraźniej zadowolonych z tego co (i gdzie) robią.

Tomasz Miecznikowski 0
Soda Studio
19 Lis 2015

Na końcu wchodzą ninja [patronat]

Powieść współscenarzystki gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

REDAKCJA 0
fot. Mateusz Skwarczek
19 Lis 2015

Wit Szostak – cztery powieści, które warto znać

Jeśli „Wróżenie z wnętrzności” was uwiedzie – oto mini przewodnik po twórczości Wita Szostaka. Powieści, które naszym zdaniem warto znać i na pewno warto do nich często wracać.[/infobox]

Robert Ziębiński 0
Wydawnictwo Belego 60%
08 Paź 2015

Sklepik z robotami – czarny humor i satyra [recenzja]

Dwóch tuzów polskiego komiksu internetowego, Jakub Dębski („Duże ilości na raz psów”) i Robert Sienicki („The Movie”), połączyły siły w celu podbicia wszechświata efektem swej współpracy. Komiks „Sklepik z robotami” to przyzwoita satyra, która raz śmieszy, raz osłupia.

Paweł Deptuch 0
WAB 75%
29 Wrz 2015

Krew nie woda – krwista prawda o polskiej polityce [recenzja]

Krew nie woda, a polityka nie szkółka niedzielna. To zajęcie dla prawdziwych twardzieli. Bezwzględne, niewdzięczne i pełne nieprzyjemnych niespodzianek. Nieważne, czyś człowiek, czy wampir – w imię służby musisz być gotowy na wszystko.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 85%
12 Sie 2015

Lobo – Portret bękarta – Slasher, satyra i czarny humor [recenzja]

W latach 80. Lobo należał do grupy wielu chuderlawych antagonistów uniwersum DC Comics przeznaczonych na odstrzał. Dopiero na początku lat 90., po długim czasie spędzonym w limbo, doczekał się wyrazistego charakteru i wystrzałowej fabuły. Wszystko dzięki dwóm Brytyjczykom.

Paweł Deptuch 0
UIP 100%
08 Sie 2015

Bękarty wojny, czyli zabić Hitlera [recenzja]

13 sierpnia „Ale Kino+” wyemituje „Bękarty wojny”. Słynny film Quentina Tarantino, w którym twórca „Pulp Fiction” z werwą opowiada własną zmyśloną wersję drugiej wojny światowej.

Robert Ziębiński 0
HBO 65%
20 Lip 2015

The Brink – beka z polityków [recenzja]

Czasami człowiek musi odreagować. Sposobów na odreagowanie jest wiele. Można się porządnie skotłować, można przyjemnie odreagować przy współpracy drugiej osoby, można też – zwłaszcza jeśli nie cierpi się polityków i wini się ich za całe zło świata – obejrzeć wakacyjny serial od HBO, „The Brink”.

Tomasz Miecznikowski 0
Niebieska Studnia 70%
16 Lip 2015

Fight Club 2 #1 – ten przerażający Tyler Durden [recenzja]

Dziewiętnaście lat temu „Fight Club” doskonale wyszydził nowoczesną, konsumencką kulturę, pokazał jak poprzez chaos i destrukcję można uratować świat i przypadkiem stał się symbolem maczyzmu. Czy w dzisiejszych czasach potrzebny nam drugi Fight Club? Czy Palahniuk będzie w stanie ponownie oczyścić przynajmniej tę część społeczeństwa, która go czyta?

Paweł Deptuch 0
Niebieska Studnia 60%
03 Lip 2015

Fight Club #0 [recenzja]

„Fight Club”, czyli debiutancka powieść Chucka Palahniuka, to jedna z najważniejszych książek lat dziewięćdziesiątych – satyra obnażająca rzeczywistość, przepełniona agresją, nienawiścią i brutalnością, która stała się biblią pokolenia X. Już za chwilę pojawi się jej komiksowa kontynuacja, która i tym razem być może zawojuje kolejną generacją, a tymczasem przyjrzyjmy się jej prequelowi.

Paweł Deptuch 0
waldemar kazak db
14 Mar 2015

Waldemar Kazak – From Russia with Love [galeria]

Waldemar Kazak to rosyjski artysta specjalizujący się w grafice komputerowej, która w jego wykonaniu daje bardzo specyficzny i niepodrabialny efekt. W jego pracach znajdziemy mnóstwo humoru, odrobinę grozy, stylu z lat 50. i subtelnej erotyki. Swoje dzieła tworzy na potrzeby kalendarzy, kartek pocztowych, kart kolekcjonerskich i etykiet do różnych rodzajów alkoholu.  STRONA OFICJALNA | DEVIANTART

Paweł Deptuch 0
chuck norris memy db
08 Mar 2015

Chuck Norris – najlepsze memy [galeria]

Celebrując siedemdziesiąte piąte urodziny Chucka Norrisa przypominamy jedne z najlepszych memów jakie powstały na temat tego aktora, wojownika i człowieka, który uratował tyłki Niezniszczalnym.

Paweł Deptuch 0
Akurat 70%
06 Gru 2014

Czerwone koszule

„Czerwone koszule” to literacki fenomen, którego nie rozumiem. Książka zdobyła nagrodę Hugo i Locusa, jej adaptacja zmierza na mały ekran, wszyscy ją chwalą i zachwycają się humorem, a ja niczym głupek ponurak stoję obok i się pytam: o co tyle hałasu?

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 60%
03 Wrz 2014

Dorwać Jiro [recenzja]

Jeśli wydaje wam się, że znacie pokręcone pomysły, wejdźcie do świata niedalekiej przyszłości, gdzie za umoczenie sushi w sosie sojowym od strony ryżu można pożegnać się z głową, a za podanie tomato caprese w styczniu kucharzy skazuje się na pożarcie przez świnie.

Jakub Małecki 0
Mucha Comics 80%
11 Wrz 2013

Kick-Ass [recenzja]

Główni zainteresowani, czyli miłośnicy superbohaterskich opowieści, już dawno przeczytali „Kick-Assa” w oryginale, zaś ci, którzy po komiksy sięgają sporadycznie lub wcale, być może zapoznali się z tą historią za pośrednictwem świetnej ekranizacji z 2010 roku, wyreżyserowanej przez Matthew Vaughna. Jednak wszyscy, którym podobał się filmowy „Kick-Ass”, a wciąż nie znają pierwowzoru, powinni natychmiast sięgnąć po polskie wydanie tego komiksu, bo choć ogólnie rzecz biorąc jest to niemal dokładnie ta sama opowieść, to pod wieloma względami komiks znacząco przebija film. Kolejny raz okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym wypadku bardzo znaczących i często bardzo krwawych szczegółach. Dave Lizevski jest zwykłym nastolatkiem, który chodzi do szkoły, zaczytuje się w

Paweł Matuszek 0
Post 90%
27 Maj 2013

Kukułki Bouzona [recenzja]

Każdy, kto lubi słynnego „Dilberta” Scotta Adamsa, powinien bezzwłocznie sięgnąć po kapitalne „Kukułki Bouzona”, stworzone przez francuską artystkę Anouk Ricard, bo pod wieloma względami przypominają one komiksowe dokonania Adamsa. Jednak w żadnym razie nie jest to kopia, lecz całkowicie autorska kreacja, która tylko wyrasta z takich samych inspiracji.

Paweł Matuszek 0
Kultura Gniewu 70%
15 Mar 2013

Prosiacek X [recenzja]

Ci z was, którzy śledzili polskie podziemie komiksowe w latach 90. w środowisku zinów, wiedzą doskonale na czym specialite poetyki komiksów Owedyka polega.

Daniel Podolak 0
Centrala 95%
15 Mar 2013

Goliat

Z całą pewnością wydaje nam się, że świetnie znamy biblijną opowieść o Goliacie, olbrzymim i niezwyciężonym wojowniku Filistynów, który został pokonany przez sprytnego pasterza Dawida.

Paweł Matuszek 0