komiksowy maraton 10
09 Mar 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #10

Dzisiejszą edycję sponsorują Liga Sprawiedliwości (Amerykańska), Maltese (Corto), Wampir (Amerykański) i Detektyw (Batman).

Hubert Sosnowski 0
komiksowy waraton 9
17 Lut 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #9

Dzisiejszy odcinek sponsorują czarodzieje, piloci, rycerze, superbohaterowie i Batman.

REDAKCJA 0
wieczny-3 65%
15 Lis 2016

Wieczny Batman # 3 – A jednak można [recenzja]

Po słabiutkim drugim tomie do tygodnika Snydera zebranego w trzech woluminach podchodziłem w bardzo mieszanymi uczuciami. Przeważały głównie te negatywne, bo poprzednia część „Wiecznego Batmana” nie obroniła się nawet klimatem. Ku memu zaskoczeniu, ekipa z DC zebrała na finał całkiem sporo sił i postawiła serię na nogi.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 45%
30 Cze 2016

Wieczny Batman #2 – Ofiara wiecznego pośpiechu [recenzja]

Pierwszy tom „Wiecznego Batmana” wspominam jako niedoskonały, ale sympatyczny eksperyment. Był ciekawym projektem Snydera i jego drużyny, udowadniającym, że na tempo też można tworzyć przyzwoity komiks. Poprzednio jakoś się to wszystko trzymało, teraz – pękło w szwach.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 70%
12 Maj 2016

Amerykański Wampir tom 6 – Głęboki oddech [recenzja]

Skinner Sweet wraca w następnym rozdziale „Amerykańskiego Wampira” i znowu sieje zamęt! No, nie do końca, ale i tak dostaliśmy ciekawą propozycję od Snydera i spółki. Tym razem mamy bowiem do czynienia z antologią krótkich, komiksowych opowiadań.

Hubert Sosnowski 0
Wieczny Batman 60%
20 Kwi 2016

Wieczny Batman #1 – Syndrom komputerowej serii Arkham [recenzja]

Ciekawe pomysły zamknięte w opasłym tomiszczu. Zastęp twórców pod batutą Scotta Snydera. Intensywny proces wydawniczy. Historie i rysunki bardzo różnej jakości. Oto „Wieczny Batman” w dużym skrócie.

Hubert Sosnowski 0
sup unchained 70%
31 Sty 2016

Superman: Wyzwolony – Superman, na jakiego czekaliśmy [recenzja]

Próba napisania porywającej historii o Człowieku ze Stali to nie lada wyzwanie. Przemielono go już na wszelkie możliwe sposoby, uśmiercano, zmieniano…

Hubert Sosnowski 0
Egmont 55%
19 Sty 2016

Batman #6: Cmentarna szychta – warto i nie warto [recenzja]

Najnowszy tom przygód Batmana z Nowego DC Comics to zbiór luźnych i niepowiązanych ze sobą opowieści, będących prequelami, sidequelami i epilogami do dotychczas wydanych albumów.

Paweł Deptuch 2
Egmont 70%
24 Gru 2015

Amerykański Wampir tom 5 – Nazywa się Sweet. Skinner Sweet [recenzja]

Scott Snyder nie zwalnia tempa. Od kilku lat równocześnie pracuje nad kilkoma seriami równocześnie, z czego przynajmniej dwie okupują listy bestsellerów. Pierwszą jest oczywiście „Batman”, drugą – „Amerykański Wampir”.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 80%
04 Wrz 2015

Amerykański Wampir tom 4 – seks, wampiry, Indianie i rock’n’roll! [recenzja]

Kolejny tom „Amerykańskiego Wampira”, kolejna epoka kultury Stanów Zjednoczonych. Tym razem Scott Snyder wysyła nas wraz ze Skinnerem w zbuntowane lata 50., czas rock’n’rolla i krążowników szos.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 80%
23 Lip 2015

Batman: Mroczne odbicie – w starym dobrym stylu [recenzja] [komiks]

W ostatnich dwóch latach na naszym rynku pojawiły się aż trzy regularne serie z Batmanem i wszystkie z odświeżonego, Nowego DC Comics, w którym zazwyczaj pierwsze skrzypce grają prosta rozgrywka i wielkie wybuchy. Z kolei album „Mroczne odbicie” to opowieść z Mrocznym Rycerzem w starym dobrym stylu, a jednocześnie mocny debiut Scotta Snydera.

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
21 Lip 2015

Amerykański Wampir tom 3 – Krwiopijcy i naziści według Snydera [recenzja]

Wampirza odyseja przez historię Stanów Zjednoczonych trwa. Skinner Sweet, pierwszy amerykański wampir, przeprowadził nas już przez Dziki Zachód, oraz lata dwudzieste i trzydzieste. Mieliśmy więc western i kryminał noir. Trzeci tom autorskiego komiksu Snydera zanurza nas w kolejnym gatunku, który pokochali Amerykanie – w opowieści wojennej.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 50%
28 Kwi 2015

Batman #5: Rok zerowy – Mroczne miasto [recenzja]

Scott Snyder w „Mrocznym mieście” kontynuuje opowieść o „roku zerowym” czyli pierwszych heroicznych i zmodernizowanych czynach Bruce’a Wayne’a jako Batmana.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 75%
27 Mar 2015

Przebudzenie [recenzja]

 „Przebudzenie” przypomina wielkie kinowe superprodukcje – „Wodny świat”  Reynoldsa i „Głębię” Camerona. W obu, tak jak w komiksie Snydera wodny żywioł i wiążące się z nim niebezpieczeństwa i tajemnice stawały się główną atrakcją fabuły, niestety nie do końca dobrze wykorzystaną.

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont 50%
28 Lis 2014

Szpon #1: Utrapienie Sów [recenzja]

W ramach Nowego DC Comics, na łamach serii „Batman” Scott Snyder stworzył mitologię Trybunału Sów, która szybko zapisała się złotymi zgłoskami w historii przygód Mrocznego Rycerza. Przyszedł więc czas na odcięcie kuponów.

Paweł Deptuch 0
Egmont 70%
01 Paź 2014

Batman #3: Śmierć rodziny [recenzja]

Joker powraca do Gotham i bezwzględnie znęca się nad Mrocznym Rycerzem.

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
15 Wrz 2014

Batman #4: Rok zerowy – Tajemnicze miasto [recenzja]

W czwartym tomie uwspółcześnionych przygód Batmana, Scott Snyder mierzy się z genezą najpopularniejszego superbohatera na świecie.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 70%
18 Kwi 2014

Severed: Pożeracz marzeń [recenzja]

Scott Snyder na komiksowym rynku zaistniał raptem cztery lata temu, ale od tamtego czasu ugruntował sobie solidną pozycję i dał się poznać jako bardzo dobry scenarzysta (w pierwszych dwóch latach kariery zdobył trzy najważniejsze nagrody w branży: Eisnera, Eagle i Harvey’a). Praktycznie we wszystkich jego seriach, czy to autorskich czy tych na zlecenie, widać wyraźne ciągoty w stronę grozy i horroru. Warto tu wspomnieć dekadenckiego i trzymającego w napięciu „Amerykańskiego Wampira”, nieco bardziej nastawionego na akcję, ale wciąż podszytego mrokiem „Swamp Thinga” z Nowego DC Comics czy głębinowy horror pełną gębą „The Wake”. Również w seriach o „Batmanie” czy w „Iron Man: Noir” elementów grozy oraz wszechobecnego mroku nie da

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
10 Cze 2013

Amerykański Wampir tom 2 [recenzja]

Kolejna część przygód Amerykańskiego Wampira rozpoczyna się w spokojnym miasteczku położonym u podłoża gór skalistych o nazwie Boulder.

Daniel Podolak 0
Egmont 85%
20 Maj 2013

Batman #1: Trybunał Sów [recenzja]

W Gotham dzieje się coś, czego boi się nawet jego zamaskowany obrońca. Ludzie giną w okropnych i niejasnych okolicznościach zaś pogróżki trafiają do samego Bruce’a Wayne’a.

Daniel Podolak 0