UIP 70%
27 Lip 2015

Piksele – idealny seans na lato [recenzja]

Któż dziś mógłbym tak zgrabnie nawiązać do kina lat 80., jak nie autor „Kevina samego w domu” czyli Chris Columbus? Wchodzące właśnie na ekrany „Piksele” wydają się wprost idealnym kierunkiem dla reżysera, który swoim najnowszym obrazem udowadnia, że wciąż dobrze się czuje w kinie familijno-przygodowym.

Artur Cichmiński 0
Warner Bros 60%
06 Lut 2015

Jupiter: Intronizacja

„Jupiter: Intronizacja” potwierdza główne zalety kina tworzonego przez rodzeństwo Wachowskich, lecz jednocześnie uwypukla wszystkie jego największe wady, których od jakiegoś czasu stopniowo przybywa. W rezultacie w tym nierównym spektaklu na pograniczu efektownej space opery i zadziwiająco telenowelowego fantasy zdecydowanie więcej jest aspektów, na które warto spuścić zasłonę milczenia.

Darek Kuźma 1
Silent Hill- Apokalipsa 3D, reż. Michael J. Bassett, 2012
12 Mar 2013

Silent Hill: Apokalipsa 3D

Silent Hill: Apokalipsa 3D. Reż. Michael J. Bassett. Wyk. Sean Bean, Adelaide Clemens, Kit Harrington. USA 2012, Forum Film Michael J. Bassett należy do tzw. pokolenia nowej szkoły brytyjskiego horroru (obok Neila Marshalla czy Christophera Smitha) i jak do tej pory kręcił horrory, który nie tylko były spójne, ale i potrafiły przestraszyć. Pech chce, że śladu po jego umiejętnościach w „Silent Hill: Apokalipsa 3D” nie widać. „Silent Hill: Apokalipsa 3D” to po pierwsze adaptacja znanej gry komputerowej (oparta głównie na jej trzeciej odsłonie),  ale też i kontynuacja filmu Christophe Gansa z 2006 roku. Główną bohaterką jest tu nastoletnia już Sharon, której ojciec znika w tajemniczych okolicznościach, zaś ona zaczyna widzieć

Robert Ziębiński 0