tvp
26 Lip 2016

Glina – Stare psy wracają do miasta?

Osiem lat. Tyle czasu minęło, odkąd ostatni raz przemierzaliśmy wraz z „Gliną” Władysława Pasikowskiego mroczne, duszne, deszczowe oblicze Warszawy, gdzie śmierć i zbrodnia mogły zniszczyć każdego. Krucjata komisarza Gajewskiego została przerwana przed decydującym, trzecim aktem. Teraz przez zachmurzone niebo przebił się promyk nadziei dla stęsknionych.

Hubert Sosnowski 0
GGGGGG
23 Cze 2016

Gotham – Historia trudnej miłości

Kocham „Gotham” i nienawidzę „Gotham”. Rozkochało w sobie widzów tylko po to, by dać im w twarz na koniec sezonu. A jednak nie jestem w stanie do końca skreślić serialu, choć to bardzo trudna miłość.

Hubert Sosnowski 0
Amazon 80%
13 Mar 2016

Bosch sezon 2 – w piekle Los Angeles [recenzja]

Detektyw Harry Bosch powrócił. Tym razem będzie ścigał seryjnego zabójcę, próbował odkryć kto zabił pewnego producenta filmów porno i zmagał się z przeszłością. A wszystko to w stylu jeszcze lepszym niż w sezonie pierwszym.

Robert Ziębiński 0
Sundance TV 80%
05 Mar 2016

Hap & Leonard – rasowy, kumpelski serial kryminalny [recenzja]

Dopiero zaczął się marzec, a właśnie pojawił się jeden z najlepszych seriali kryminalnych, jakie trafią na rynek w tym roku.

Robert Ziębiński 0
miami vice
23 Lut 2016

Miami Vice – serialowa rewolucja, której nie zauważyliśmy

Mężczyzna włamuje się nocą do domu. W łóżkach śpi rodzina. Mężczyzna chodzi po kuchni, wysypuje mąkę, zostawia po sobie ślady. Czerwoną szminką rysuje na ścianie dziwny kształt. Wygląda jak rozmazana krew… Znacie tę scenę?

Robert Ziębiński 0
BBC
09 Gru 2015

Luther – gliniarz i psychopatka

15 grudnia na ekrany telewizorów powróci detektyw John Luther. Jeden z najbardziej pokręconych bohaterów współczesnej popkultury.

Robert Ziębiński 0
Ale Kino 70%
18 Lis 2015

Safe House – i nikt nie był bezpieczny [recenzja]

Napisany przez Michaela Cromptona skromny kryminalny serial ogląda się jakby… czytało się bardzo dobrą powieść. Bo „Safe House” to taka powieść, tylko opowiedziana z aktorami i w obrazkach.

Robert Ziębiński 0
HBO
01 Maj 2015

Czasem tylko gówna brak… czyli Wataha w cieniu Uciekinierów

Gdy pojawiła się w HBO pierwsza zapowiedź „Watahy”, byłem naprawdę podekscytowany. Już sam temat stwarzał przecież tak niebywałe możliwości poprowadzenia fabuły, dawał tak ogromny potencjał. Klimatyczne plakaty, a potem naprawdę znakomite zwiastuny jeszcze pogłębiały wrażenie, że oto szykuje się nam serial rewolucyjny, podszyty gusłami i lokalnym kolorytem, ale twardo i mocno osadzony w realiach. Skomplikowany i nietuzinkowy.

Jakub Ćwiek 0
Amazon 90%
07 Kwi 2015

Bosch – Harry Bosch i grzechy świata [serial] [kryminał]

Oparty na trzech powieściach Michaela Connellyego serial „Bosch” to tak naprawdę trwający blisko osiem godzin kapitalny film kryminalny, który mimo swoich rozmiarów wciąga i nie pozwala oderwać się od telewizora.

Robert Ziębiński 0
BBC One
04 Kwi 2015

What remains, czyli nos Świetlickiego

Ten serial polecił mi Marcin Świetlicki a ja Marcina w kwestii seriali słucham, bo ma do nich nosa i potrafi znaleźć perełkę jeszcze zanim trafi ona do mainstreamu. Dzięki niemu obejrzałam na przykład Peaky Blinders jeszcze zanim stało się to modne. Gdy opowiedział mi o brytyjskim mini serialu What remains, już po kilku zdaniach byłam przekonana, że to coś dla mnie.  

Gaja Grzegorzewska 0