Gainax
27 Mar 2017

10 najciekawszych anime

O tym, że anime to coś więcej niż rozwrzeszczane kreskówki dla nastolatków, wiadomo od dawna. Z okazji nadchodzącej premiery „Ghost in the Shell”, filmu o niewątpliwie japońskim rodowodzie, prezentujemy dziesięć seriali, które warto znać nawet, jeśli nie jest się fanem podobnych klimatów.

Hubert Sosnowski 0
black-mirror
26 Gru 2016

Podsumowanie roku 2016: najlepsze seriale powracające

Seriali jest po prostu za dużo. Wykroiliśmy z wielkim trudem dziesiątkę naszym zdaniem najlepszych, powracających w 2016 roku telewizyjnych produkcji.

Tomasz Miecznikowski 0
mlody-papiez
25 Gru 2016

Podsumowanie roku 2016: najlepsze seriale premierowe

Oto lista najlepszych, premierowych seriali 2016 roku. Naprawdę, było co oglądać i aż żal, że trzeba wymienić tylko dziesięć tytułów.

Tomasz Miecznikowski 1
belfer-2
29 Lis 2016

„Belfer”, czyli tęsknota za telewizją bez obciachu

„Belfer” jak żaden inny polski serial w ostatnich latach, z każdym odcinkiem coraz bardziej emocjonował widzów, by na koniec podzielić co do jakości rozwiązania kryminalnej zagadki. I zapewne, patrząc z perspektywy czasu, wcale nie to okaże się najważniejsze w przypadku tej jakże udanej produkcji.

Tomasz Miecznikowski 0
belfer_canal-1
09 Paź 2016

Najciekawsze serialowe premiery jesieni 2016 [ranking]

Co nowego w serialowym świecie? Jak zwykle dużo się dzieje, tak dużo, że odbiorcy nie nadążają z rejestrowaniem nowości. Oto garść naszych podpowiedzi, na jakie seriale warto zwrócić uwagę w ostatnim kwartale 2016 roku.

Tomasz Miecznikowski 3
The worst
18 Maj 2016

Życie, seks i cała reszta – seriale obyczajowe dla dorosłych [ranking]

Zmęczeni żywymi trupami, kosmicznymi pojedynkami, międzynarodowymi spiskami i skomplikowanymi śledztwami? To może coś bliższego życiu? Dzisiejsze seriale obyczajowe potrafią być frapujące, kontrowersyjne, a czasem jest w nich nawet więcej golizny, niż w osławionej „Grze o tron”.

Tomasz Miecznikowski 0
miami vice
23 Lut 2016

Miami Vice – serialowa rewolucja, której nie zauważyliśmy

Mężczyzna włamuje się nocą do domu. W łóżkach śpi rodzina. Mężczyzna chodzi po kuchni, wysypuje mąkę, zostawia po sobie ślady. Czerwoną szminką rysuje na ścianie dziwny kształt. Wygląda jak rozmazana krew… Znacie tę scenę?

Robert Ziębiński 0
Albatros 80%
14 Gru 2015

Funny girl – brytyjski humor i nostalgia złotej ery BBC [recenzja]

Niedawno chwaliliśmy „Tak czy inaczej…”, znakomitą biografię Johna Cleesa, w której dzielił się z czytelnikami swoimi wspomnieniami z okresu początków swej kariery w BBC, przybliżając przy okazji kulisy powstawania wielu seriali komediowych. W ten złoty okres brytyjskiej telewizji zabiera nas Nick Hornby w swej najnowszej powieści „Funny Girl”.

Łukasz Radecki 0
Przyjaciele
05 Maj 2014

5 seriali, które zmieniły świat

W tym roku mija 20 lat od nakręcenia pierwszego odcinka „Przyjaciół” i 10 od emisji ostatniego. A serial wciąż żyje w telewizyjnych powtórkach i w dyskusjach fanów na forach. W latach 90. miał w Polsce jeszczę tę wartość, że mogliśmy przyglądać się tak odmiennemu od naszego życiu młodych nowojorczyków. Dziś żyjemy inaczej, w wielu aspektach różnice już nie są tak wielkie, no i oglądamy inaczej – już nie musimy czekać na dzień emisji, wrzucamy płytę z sezonem i jedziemy. A jak się skończy, to możemy zacząć od nowa. To właśnie serial „Przyjaciele” jako pierwszy w tak dużym stopniu wpłynął na kształt popkultury, torując drogę innym zainspirowanym nim telewizyjnym produkcjom. A

Ewelina Jamka 0