Amityville
05 Kwi 2016

Miejsca grozy – szlakiem zabójców

Turystyka to zabawna dziedzina. Kiedy wyspa w tropikach i skąpane w słońcu wybrzeże przestaje nam wystarczać, możemy natknąć się na bardziej… specyficzne oferty, np. spacer śladami mordercy. Teraz doszła też do tego możliwość wynajęcia miejsca zbrodni. Ktoś reflektuje?

Hubert Sosnowski 0
Pentagist
17 Mar 2016

Bestsellerowi mordercy – książki pisane przez zbrodniarzy [ranking]

„Polska odwraca oczy” zbiór reportaży Justyny Kopińskiej zawiera wywiad z Anną Trynkiewicz, żoną seryjnego mordercy. Wywiad jest mocny – to nie ulega wątpliwości. Pokazuje też jak myślą ludzie, którzy znajdują się pod wpływem takich osób. Co ciekawe (i przerażające) sami seryjni mordercy (i nie tyko seryjni) też często piszą książki. Przypomnijmy kilka osobliwych i dość koszmarnych przypadków.

Hubert Sosnowski 0
gorace krzesla 60%
16 Mar 2016

Gorące krzesła – niezły kryminał z falstartem [recenzja]

Syndrom rozwlekłej rozbiegówki to straszna choroba, która pogrzebała już niejedną dobrą książkę. Ileż razy rzuciliście powieść przez drętwy początek? Czasem do nich wracaliście i okazywało się nagle, że to całkiem porządne lektury. Wiele jednak takiej szansy nie dostało. Mam nadzieję, że „Gorące Krzesła” nie podzielą losu tych ostatnich…

Hubert Sosnowski 0