Monolith Films 50%
24 Mar 2016

Hardcore Henry – gra w kinie [recenzja]

Filmowe wydarzenie festiwalu w Toronto, czyli „Hardcore Henry” pierwszy film akcji, którego bohaterem jest widz. Ale czy widzowie to docenia? Śmiem wątpić.

Robert Ziębiński 0
Playstation 80%
16 Mar 2015

Powers

Ciekawe zjawisko pojawia się w branży telewizyjnej. Za tworzenie seriali zabierają się platformy do tej pory nie kojarzone w jakikolwiek sposób z tą gałęzią rozrywki. Dzięki temu mamy szansę obejrzeć produkcje znacznie bardziej odważne i faktycznie dorastające do etykietki „tylko dla dorosłych”.

Paweł Deptuch 0
TriStar Pictures 60%
15 Sie 2013

Elizjum

Z premedytacją omijałem wszelkie teksty dotyczące “Elizjum”. Powód? Bardzo prosty. Poprzedni film Blomkampa, czyli “Dystrykt 9” był dla mnie (podobnie jak dla wielu osób) tak pozytywnym zaskoczeniem, iż pokładając nadzieje w jego twórcy, chciałem dać się zaskoczyć po raz kolejny. Głupi ja. Wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby wiedzieć, że kiedy niezależny twórca dostaje duże pieniądze od wielkiego studia filmowego nigdy nie kończy się to do dobrze. “Elizjum” niestety potwierdza tę regułę. Blomkamp nie rozwija tu swoich pomysłów z “Dystryktu 9” a mechanicznie je powtarza. Ale nie to jest najgorsze… Mamy rok 2154. Tytułowe “Elizjum” to krążąca dookoła orbity ziemskiej stacja kosmiczna, na której żyją sobie w spokoju  dobrobycie

Robert Ziębiński 0