Showtime
13 Kwi 2015

Ray Donovan – serial, który przestałam oglądać [kryminał]

Nie należę do osób, które gdy zaczną oglądać jakiś serial, to muszą go obejrzeć do końca, nawet jeśli liczba jego wad przewyższa ilość zalet. Po prostu szkoda mi czasu na takie bzdety.

Gaja Grzegorzewska 6
Showtime
01 Lip 2014

Hank Moody musi umrzeć

„Californication” się skończyło. Serial Toma Kapinosa miał być najbardziej obrazoburczą produkcją telewizyjną dekady, a skończył, jako słodka i prorodzinna opowieść z odrobiną pieprzu. 

Robert Ziębiński 0
Showtime 85%
04 Maj 2014

Penny Dreadful

O „Penny Dreadful” było głośno jeszcze zanim serial otrzymał oficjalną nazwę, a powodem tego byli twórcy, którzy podjęli się jego realizacji – trzykrotnie nominowany do Oscara za „Gladiatora”, „Aviatora” i „Hugo”, scenarzysta John Logan oraz zdobywca Oscara za „American Beauty”, reżyser Sam Mendes. Obaj poznali się na planie „Skyfall”, gdzie Logan zaraził towarzysza swą pasją do wiktoriańskiej literatury groszowej (stąd tytuł produkcji) oraz przedstawił mu pomysł na telewizyjną serię czerpiącą garściami z jej dziedzictwa. Nie był to jedyny sukces pisarza, bo do wyreżyserowania dwóch pierwszych epizodów namówił Juana Antonio Bayona, który zasłynął nietuzinkowym „Sierocińcem”, a w głównych rolach obsadził znakomitych aktorów, z Timothy Daltonem, Joshem Hartnettem i Evą Green na

Paweł Deptuch 0