love
27 Sie 2015

7 skandali filmowych, które nudzą

Do kin trafi „Love” kontrowersyjny niemal pornograficzny film Gaspara Noe. „Love” pokazujące dosłownie akt płciowy i ejakulację (na każde możliwe miejsce na ciele) docelowo miało wywołać skandal, ale stało się inaczej.

Robert Ziębiński 1
The Beatles - Yesterday and Today
17 Lip 2015

Skandaliczne i zakazane okładki albumów muzycznych [galeria NSFW]

Cycki, genitalia, krew, flaki, seks ze zwierzętami, jeden biedny szczur i wiele innych. Tymi tematami szokowali twórcy muzyki na okładkach swoich płyt.  

Paweł Deptuch 0
Independent.co.uk
07 Maj 2015

Whedon – gwałciciel żartowniś

Nie tak dawno usłyszałem po jednym ze spotkań pytanie: jak to jest, że w czasie rozmów jestem tak miły wobec kobiet, tak się troszczę o poszanowanie ich godności i praw, a w swoich książkach jestem tak zatwardziałym szowinistą. Skąd ten dualizm? Wrócę jeszcze do tego wydarzenia, teraz jednak wspomnę, że przypomniało mi się ono przy okazji trwającej właśnie afery związanej z Jossem Whedonem i „rape joke” w nowych Avengersach. Joss, zdeklarowany feminista, współzałożyciel fundacji Equality Now walczącej o równouprawnienie właśnie, oficjalnie, w oczach świata, stał się obrzydliwym seksistą, mizoginem i męską szowinistyczną świnią. W zasadzie z dnia na dzień.

Jakub Ćwiek 7
John Taylor / Wyd. MG / Nadar / Wikipedia
23 Kwi 2015

Najwięksi literaccy skandaliści

Przez kilka ostatnich dni media żywiły się pożywką dostarczoną przez Michała Witkowskiego i jego czapeczkę z nadrukiem „SS”. Daleko temu do prawdziwego skandalu – bliżej do taniej, niesmacznej popisówy odstawionej w ramach walki o kilka gramów popularności. Przed Wami lista skandalistów z prawdziwego zdarzenia – takich, którzy swoimi prowokacjami nie tylko wzburzali, ale i dawali do myślenia. Zazwyczaj.

Hubert Sosnowski 0