Egmont 70%
09 Gru 2015

Sałatka ze Smerfów – warzywna apokalipsa [recenzja]

Małe niebieskie skrzaty już chyba na dobre zadomowiły się na naszym rynku. I bardzo dobrze, bowiem „Sałatka ze Smerfów” to kolejny bardzo dobry komiks dziecięcy, przy którym i dorośli będą dobrze się bawić, doszukując się kolejnych popkulturowych tropów.

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
01 Cze 2015

Smerf Reporter [recenzja]

Po siedemnastu latach przerwy do Polski ponownie zawitały sympatyczne, niebieskie skrzaty – Smerfy. Choć od ponad dwóch dekad nie tworzy ich już Peyo, wciąż cieszą się ogromną popularnością w całej Europie. Nic dziwnego, bo twórcy siedzący obecnie za sterami serii bardzo wiernie oddają atmosferę dzieł Pierre’a Culliforda.

Paweł Deptuch 0
UIP 55%
12 Sie 2013

Smerfy 2 [recenzja]

Naczytałem się o „Smerfach 2” samych złych rzeczy. Od blogów, przez wpisy na FB, po recenzje pisane przez krytyków, którym brakowało w nich „wyrafinowania i dziecięcej radości”.

REDAKCJA 0
smerfy
24 Lip 2013

Smerfy

Smerfy (The Smurfs) Reż. Raja Gosnell. Wyk. Hank Azaria, Neil Patrick Harris, Jayma Mays USA 2011 W oczekiwaniu na kinową premierę „Smerfów 2” przypominamy o pierwszej kinowej odsłonie przygód niebieskich ludzików, którym życie utrudnia okropny i występny czarnoksiężnik Gargamel. Należę do tego pokolenia Polaków, którzy dorastając w latach 80. wychowali się siłą rzeczy na animowanych przygodach Smerfów. Potem, kiedy już dorośliśmy Smerfy wcale nas nie opuściły, tylko jakby się przepoczwarzyły. Bo chyba każdy z nas Smerfami nazywał… policjantów. Ale nie o tym ma być mowa. W mojej świadomości Smerfy najpierw kojarzyły się z serialem (zwłaszcza pierwszą serią) a dopiero potem komiksem. Miałem już lat trzydzieści z hakiem, kiedy do kin

Robert Ziębiński 0