Okładka Electronica- Vol 2-cover 80%
26 Lip 2016

Electronica 2: The Heart of Noise – Jarre i goście raz jeszcze [recenzja]

Jak każdy dobry sequel, „Electronica 2: The Heart of Noise” oferuje i solidną powtórkę z rozrywki, i parę niespodzianek – takich jak np. współpraca Jean-Michela Jarre’a ze słynnym amerykańskim demaskatorem Edwardem Snowdenem.

Bartek Paszylk 0
malenczuk jazz for idiots 80%
15 Kwi 2016

Jazz for Idiots – Maleńczuk łapie za saksofon [recenzja]

Maleńczuk uznał, że się starzeje i nie wypada mu już grać brudnego rocka jak za czasów Homo Twist, ani „piosenek, które podobałyby się jego mamie”, jak niedawno z Psychodancingiem. Chce zakończyć karierę z klasą, grając jazz – nawet jeśli miałby to być „jazz dla idiotów”.

Bartek Paszylk 0
Skrzek – SBB – Preisner . Sony Music Polska 2012
15 Mar 2013

Skrzek – SBB – Preisner

Skrzek – SBB – Preisner . Sony Music Polska 2012. Nigdy nie wydawało mi się żeby grupa SBB jakoś szczególnie potrzebowała Zbigniewa Preisnera, ale słynny kompozytor oczywiście wiedział lepiej i zaproponował zespołowi swoje usługi w zakresie ponownego zmiksowania ich najznakomitszych utworów z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Takiej propozycji nie wypadało odrzucić i w ten właśnie sposób powstał album „Skrzek – SBB – Preisner”. Album pod każdym względem czarujący i pozbawiony jakichkolwiek mielizn, ale też wbrew pozorom nie wywracający kompozycji SBB na drugą stronę. Preisner uznał najwyraźniej, że nie wypada zanadto ingerować w tak doskonałe dźwięki i tylko trochę je poprzekładał, nie stosując żadnych dogrywek. Mimo to, „Skrzek – SBB

Bartek Paszylk 0