przez-stany-popswiadomosci
15 Lis 2016

Wyrusz w podróż Przez Stany POPświadomości [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem SQN. Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Przez Stany POPświadomości”.

REDAKCJA 0
i-wrzuca-was-w-ogien 85%
22 Paź 2016

I wrzucą was w ogień – mistrzowska postapokalipsa [recenzja]

Piotr Patykiewicz zaskoczył wszystkich znakomitą postapokalipsą „Dopóki nie zgasną gwiazdy”. Ten baśniowo-surrealistyczny, a jednocześnie bardzo rzetelnie skonstruowany świat nie mógł zbyt długo leżeć odłogiem. Wreszcie doczekaliśmy się kontynuacji zatytułowanej „I wrzucą was w ogień”.

Łukasz Radecki 0
SQN 65%
26 Wrz 2016

Roman Kostrzewski, Głos z Ciemności – z szacunkiem, bo się może skończyć źle [recenzja]

Legenda Romana Kostrzewskiego i zespołu Kat wydają się być dla młodego pokolenia niezrozumiałym fenomenem. Dwudziestolatkom trudno dziś pojąć jak wielką rolę odegrała ta grupa w kształtowaniu się polskiej sceny metalowej, jak wielkim skandalistą był stojący na jej czele wokalista. Dla młodszych „Głos z ciemności” będzie więc historyczną wyprawą, dla starszych… nie do końca spełnioną obietnicą.

Łukasz Radecki 0
SQN 80%
19 Lip 2016

Wojny alchemiczne #1: Mechaniczny – czas człowieka z mosiądzu [recenzja]

Wydawnictwo Sine Qua None coraz wyżej wznosi sztandar fantastyki, próbując, z całkiem niezłym skutkiem, udowodnić, że jego odłam Imaginatio może zmienić układ sił na polskim rynku. „Mechaniczny” to kolejny dowód na tę tezę.

Łukasz Radecki 1
SQN 75%
05 Cze 2016

Grimm City. Wilk! – czarny kryminał z baśniami w tle [recenzja]

Jakub Ćwiek rusza z nową serią fantastyczną, w której miesza znane popkulturowe motywy i gatunki, tworząc unikalne i oryginalne dzieło. Tym razem padło na braci Grimm i klasyczny czarny kryminał.

Paweł Deptuch 0
SQN 80%
16 Maj 2016

Osobliwe i niezwykłe przypadki Avy Lavender – piękna baśń dla płci pięknej [recenzja]

Wydawnictwo SQN w przerwach między kolejnymi biografiami wielkich sportowców podrzuca coś dla czytelników szukających w literaturze niezapomnianych wrażeń. Jest coś i dla młodzieży, jest i dla dorosłych. Najnowsza ich propozycja zachwyci niewątpliwie płeć piękną.

Łukasz Radecki 0
SQN 85%
25 Kwi 2016

Królowie Dary – mistrzowskie fantasy made in China [recenzja]

Wydawnictwo SQN coraz częściej i śmielej zapuszcza się w rejony literatury fantasy. Cieszy to tym bardziej, że na naszym rynku konieczna jest alternatywa dla dominujących w tym gatunku wydawnictw rodzimych prezentujących często poziom dość przeciętny. Szczególnie, że tym razem trafiamy aż do Chin.

Łukasz Radecki 0
pink-floyd-prędzej-swinie-zaczna-latac 100%
05 Kwi 2016

Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać – perfekcyjna biografia grupy [recenzja]

Wspominaliśmy ostatnio przy okazji „Syd Barret i Pink Floyd: Mroczny świat” o najlepszej biografii zespołu zatytułowanej „Prędzej świnie zaczną latać”. W naszym serwisie omówiliśmy już większość liczących się publikacji na temat tej grupy, czas więc pochylić się nad dziełem Marka Blake’a.

Łukasz Radecki 0
SQN 100%
16 Mar 2016

Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat – naukowa rozprawa o Szalonym Diamencie [recenzja]

Patrząc na listę publikacji związanych z Pink Floyd można stwierdzić, że ciężko powiedzieć coś nowego w temacie tego niezwykłego zespołu. A jednak Julian Palacios udowodnił, że można napisać znacznie więcej i zrobić to po prostu genialnie.

Łukasz Radecki 0
SQN 70%
15 Mar 2016

Krew i stal. Kraina martwej ziemi – mocny, swojski debiut [recenzja]

Dobrej fantastyki nigdy dosyć, szczególnie, gdy to Polacy próbują udowodnić, że nie tylko zachodnimi wzorcami nasza literatura żyje. Jacek Łukawski w swojej debiutanckiej powieści Ameryki wprawdzie nie odkrywa, ale i na brak oryginalności narzekać nie można.

Łukasz Radecki 0
SQN 90%
14 Mar 2016

Wigilijne psy – młody, wściekły Orbitowski [recenzja]

Dla większości czytelników nazwisko Orbitowskiego mignęło przy okazji „Szczęśliwej ziemi”, błysnęło zaś wraz z „Inną duszą” i Paszportem Polityki, który odebrał w koszulce DarkThrone…

Łukasz Radecki 0
SQN
02 Lut 2016

Wigilijne psy [patronat]

Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego

REDAKCJA 0
SQN 85%
04 Sty 2016

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów – słowo dotrzymane [recenzja]

Niedawno omawialiśmy kontynuacje filmów, które nie powinny były powstać. Podobnie wygląda sprawa z książkami. Są powieści, tak kultowe i nietykalne, że nie sposób pomyśleć o tym, by stworzyć z nich bezczelny sequel. Zwłaszcza, gdy autor oryginału nie żyje od lat. Rynek konsumencki żyje jednak według własnych zasad, dlatego wieść o „Powrocie na Wyspę Skarbów” przyjęliśmy z niepokojem. Niepotrzebnie.

Łukasz Radecki 0
SQN 70%
01 Gru 2015

Chłopcy 4. Największa z przygód – wielki finał… bez finału [recenzja]

O ile dwa pierwsze tomy „Chłopców” świetnie wkomponowały się w lekką fantastykę igrającą w najlepsze z kliszami popkultury, trzeci okazał się ponurą powieścią stawiającą pod znakiem zapytania dalsze losy bohaterów cyklu. Nic dziwnego, że wypatrywałem czwartej części z wielką niecierpliwością.

Łukasz Radecki 0
SQN 60%
09 Lis 2015

The Walking Dead: Zejście – solidna dawka survivalowej makabry [recenzja]

Świat „The Walking Dead” to obecnie, oprócz będącego jego podstawą komiksu Roberta Kirkmana, także dwa seriale, książki, gry komputerowe, figurki, słowem franczyza pełną gębą. „Zejście” to już piąta powieść z uniwersum, ponownie skupiająca się na społeczności Woodbury i opowiadająca o wydarzeniach po wielkiej bitwie z zamieszkującą opuszczone więzienie grupą Ricka Grimesa.

Tomasz Miecznikowski 0
SQN
04 Lis 2015

Chłopcy #4: Największa z przygód [patronat]

Epicki finał bestsellerowej serii Chłopcy! Po traumatycznych wydarzeniach z części trzeciej Cień i Piotruś wreszcie stawiają na swoim – oto w realnym świecie trwa wielka, nieprzerwana zabawa.

REDAKCJA 0
SQN 80%
12 Paź 2015

Dygot – mięsista, mocna powieść [recenzja]

Pięknie rozwija się Jakub Małecki – od przeciętnych opowiadań, którymi niepotrzebnie szokował czytelników przez coraz lepsze powieści z elementami nadprzyrodzonymi po rasową powieść z historią Polski w tle.

Robert Ziębiński 0
SQN 70%
08 Wrz 2015

Dzieci gniewu – zbrodnia po Berlińsku [recenzja]

Kryminałów retro nigdy dość. Mają swój styl i klimat. Tym mocniej podkręcają napięcie, im burzliwsze wydarzenia służą im za tło. Tak jak w przypadku „Dzieci gniewu” Paula Grossmana. Nie obyło się bez wpadek – ale po kolei.

Hubert Sosnowski 0
SQN
24 Sie 2015

The Walking Dead: Zejście [patronat]

Autor: Jay Bonansinga Wydawca: SQN Data wydania: 9 września 2015

REDAKCJA 0
SQN 60%
05 Cze 2015

Z Archiwum X #2: Żywiciele [recenzja]

Można powiedzieć, że dziesiąty sezon „Z Archiwum X” trwa w najlepsze. Po jednej dłuższej i bardziej złożonej opowieści „serial” powraca do formuły pojedynczych „odcinków” z potworem tygodnia.

Paweł Deptuch 0
SQN 80%
02 Cze 2015

Dopóki nie zgasną gwiazdy [recenzja]

Postapokalipsa jeszcze tak dobrze się u nas nie miała. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne powieści ukazujące wizje zdewastowanego świata po zagładzie nuklearnej, zombie czy wyniszczającej działalności człowieka. Rządzi się ona swoimi prawami i schematami, ale Piotrowi Patykiewiczowi udało się w nią tchnąć nieco ożywczego, mroźnego powiewu.

Paweł Deptuch 0
SQN 75%
22 Maj 2015

Sex, drugs &rock’n’roll i inne kłamstwa [recenzja]

Autobiografia basisty i jednego z założycieli zespołu Guns’N’Roses to nie tylko opowieść o upadku i powstaniu ze zgliszczy rockowego muzyka, ale przede wszystkim barwna panorama rockowych lat 80.

Robert Ziębiński 0
SQN 75%
19 Maj 2015

Kłamca: Papież sztuk [recenzja]

Jeśli uważnie czytacie teksty Kuby Ćwieka na Dzikiej Bandzie to z pewnością jesteście świadomi, że autor ten to jeden z największych propagatorów popkultury w naszym kraju, czujący się w jej sosie niczym ryba w wodzie.  W cyklu o „Kłamcy” ten pop zawsze ładnie ogrywał, ale dopiero w „Papieżu sztuk” poszedł na całość.

Paweł Deptuch 0
SQN 85%
27 Kwi 2015

Ciemność płonie [recenzja]

Twórczość Jakuba Ćwieka poznałem po swojemu, czyli ni to od początku, ni od końca, ale dokładnie od środka, a więc okolic „Kłamcy 2,5” oraz dwóch pierwszych tomów „Chłopców”. Wciągnąłem się w oba cykle i z radością posypałem sobie głowę popiołem, że do tej pory omijałem książki autora, którego fanem stałem się niemal automatycznie. Teraz wreszcie sięgnąłem po debiutancką powieść pisarza opatrzoną tym razem innym logo wydawcy (przypadek? Nie sądzę). I w odniesieniu do moich powyższych słów w tej chwili powinienem wysypać sobie na głowę wiadro popiołu. Najlepiej zebranego ze śmietnisk katowickiego dworca. Bo „Ciemność płonie” to nie tylko najlepsza powieść Jakuba, to jedna z najlepszych polskich powieści grozy w ogóle.

Łukasz Radecki 0
SQN 70%
27 Kwi 2015

Przegląd Końca Świata t.1-3 [recenzja]

Zombie kroczą nieprzerwanie przez ekrany kin i telewizorów, co rusz ukazuje się kolejna książka o tej tematyce. Doczekaliśmy się nawet polskich zombiaków w grach i literaturze. Pojawiają się one pod każdą szerokością geograficzną, choć wiadomo, prym wiodą amerykanie. Pisaliśmy o upadającym gubernatorze, czas wspomnieć cykl o nadętej blogerce.

Łukasz Radecki 0
SQN 75%
02 Mar 2015

Z Archiwum X #1: Wyznawcy [recenzja]

Po jedenastu latach pozbywania się niesmaku z mało satysfakcjonującego finału jakim uraczono widzów w dziewiątym sezonie „Z Archiwum X”, pojawiła się kontynuacja losów Muldera i Scully, która ma szansę godnie zakończyć ich zmagania z kosmicznym spiskiem.

Paweł Deptuch 0