mike-leavitt_DB
11 Cze 2016

Sławni reżyserzy zmieszani ze swoimi dziełami [galeria]

Artysta Mike Leavitt stworzył interesujące rzeźby miksujące znanych reżyserów z ich najbardziej rozpoznawalnymi dziełami filmowymi. Efekt jest co najmniej fantastyczny.

Paweł Deptuch 1
lwlies.com
16 Kwi 2016

Nieśmiertelne klasyki – 10 ulubionych horrorów Nicolasa Windinga Refn

Uznany reżyser Nicolas Winding Refn („Bronson”, „Drive”), wymienia 10 ulubionych horrorów. Kolejność przypadkowa.

Hubert Sosnowski 0
Warner Bros
13 Wrz 2015

Lśnienie, czyli Stanley Kubrick kontra Stephen King i sceny usunięte

„Lśnienie” Stanleya Kubricka to horror, który albo się kocha, albo nienawidzi. Adaptując bestsellerową powieść Stephena Kinga, Kubrick wyciął z niej wszystko, co uznawał za zbędne. Zniknęła opowieść o nawiedzonym domu, przepadł straszny kocioł i demoniczne zwierzęta. Została sama oś fabularna – historia mężczyzny, który zamieszkuje wraz z rodziną w hotelu odciętym od świata przez zimę. Gdy wyjeżdża ostatnia osoba z obsługi, a Jack wraz z rodziną zostaje sam, zaczyna się koszmar. Ponieważ film Kubricka był wielokrotnie przemotowywany, skracany itp. zebraliśmy w jednym miejscu (chyba) wszystkie usunięte sekwencje z filmu, plus dwie wersje zakończenia.

REDAKCJA 0
fot. Chad Duerksen
16 Sie 2015

Erotyczna sesja fotograficzna #2 – Lśnienie [galeria NSFW]

W tej erotycznej sesji fotograficznej stylizowanej na „Lśnienie” Stanleya Kubricka udział wzięły modelki / gwiazdki porno Vuko i Lily Bergman. Za zdjęcia odpowiadał Chad Duerksen.

Paweł Deptuch 0
Forum Film Poland
29 Maj 2015

5 horrorów, po których baliśmy się zasnąć

W kinach nowa wersja „Ducha” kultowego horroru Tobe Hoopera, a my postanowiliśmy stworzyć z tej okazji mini podsumowanie filmów grozy, które rządziły wyobraźnią pokolenia dorastającego w latach 80. Oto pięć filmów, które nie dały nam spać. I przez którego mamy czasami dziwne pomysły na rozwiązywanie życiowych konfliktów.

Robert Ziębiński 1
Next Film
10 Mar 2015

100 NAJLEPSZYCH FILMÓW KRYMINALNYCH I SENSACYJNYCH (III)

Kolejna część cyklu „100 najlepszych filmów kryminalnych i sensacyjnych w historii”. Przez najbliższe tygodnie będziemy publikować listę dziesięciu naszym zdaniem najważniejszych filmów w tych gatunkach.  

Robert Ziębiński 0
Warner Bros
12 Gru 2014

Lśnienie, czyli pomyłka w osądach

Obejrzawszy „Lśnienie” po raz pierwszy od ćwierćwiecza  muszę stwierdzić, że w tym jednym wypadku Stephen King miał rację. Kubrick spieprzył sprawę.

Łukasz Orbitowski 1
27 Maj 2014

Stanley Kubrick w Krakowie

„Stanley Kubrick”, Muzeum Narodowe w Krakowie   Herszt Dzikiej Bandy oglądał w Białymstoku razem z 350 fanami Stephena Kinga słynną adaptację „Lśnienia” w reż. Kubricka i narobili smaku. Zapraszamy więc teraz do Krakowa, gdzie do połowy września w Muzeum Narodowym trwa wystawa prezentująca życie i twórczość Stanleya Kubricka – reżysera, scenarzysty, operatora, montażysty, producenta i mistrza ukrytych znaczeń.   Tę gigantyczną ekspozycję przygotowaną przez Deutsches Filmmuseum z Frankfurtu we współpracy ze spadkobiercami artysty, do tej pory zobaczyło już ponad 800 tysięcy osób na całym świecie, m.in. w Berlinie, Amsterdamie, Zurychu, Rzymie, Paryżu, Los Angeles, Melbourne, Sao Paulo. Teraz możemy i my. Jest co oglądać, bo zebrano blisko 1000 eksponatów. Scenariusze,

REDAKCJA 0
the-man-who-killed-don-quixote-poster
22 Maj 2013

„W drodze”, czyli filmy w drodze.

Kolejne rozpoczęcie prac na planie „The Man Who Killed Don Quixote” przypomniała nam o filmach w drodze. Ludzie o nich dyskutują, choć nikt ich nie widział. Aktorzy przez nie umierają a reżyserzy łamią sobie na nich kariery. Filmy, które nigdy nie powstały (lub powstawały całe dekady) wywołują równie wielkie emocje jak głośne kasowe hity.

Robert Ziębiński 0