Egmont / Scream Comics
18 Gru 2016

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #4

Co miesiąc na sklepowych półkach ląduje tak duża ilość komiksów, że więcej czasu zajmuje nam ich czytanie niż o nich pisanie. A zatem aby nadrobić trochę tytułów wchłaniamy je hurtowo w wielogodzinnych maratonach i tak też od czasu do czasu będziemy o nich pisać. Dzisiejszą odsłonę sponsorują przede wszystkim podróżujący po odległych galaktykach.

Paweł Deptuch 0
Azymut t.3 Antropotamy Nihilu 80%
02 Wrz 2016

Azymut #3: Antropotamy Nihilu – przepiękna jazda bez trzymanki [recenzja]

“Azymut” nadal czaruje i zachwyca zjawiskowymi rysunkami Andreae i w końcu, choć jeszcze nieśmiało, zaczyna ujawniać też szerzej zakrojoną intrygę.

Paweł Deptuch 0
niesamowity świat april 90%
26 Lip 2016

Niesamowity świat April – szalony retro-steampunk [recenzja]

Współcześni twórcy europejskiej animacji zazwyczaj pozostają w cieniu japońskiej i amerykańskiej konkurencji. Nie ta liga? Skądże znowu! Po prostu inna wrażliwość. „Niesamowity świat April” to przykład niespotykanej perełki, bo gdzie indziej szukać reptiliańskiego spisku na tle alternatywnej historii świata i romantycznej relacji w stylistyce retro?

Marcin Waincetel 1
SQN 80%
19 Lip 2016

Wojny alchemiczne #1: Mechaniczny – czas człowieka z mosiądzu [recenzja]

Wydawnictwo Sine Qua None coraz wyżej wznosi sztandar fantastyki, próbując, z całkiem niezłym skutkiem, udowodnić, że jego odłam Imaginatio może zmienić układ sił na polskim rynku. „Mechaniczny” to kolejny dowód na tę tezę.

Łukasz Radecki 1
Scream Comics 65%
01 Cze 2016

Malcolm Max #1: Porywacze ciał – Steampunkowy kryminał [recenzja]

Wiktoriański Londyn w oparach wrzącej wody, grozy i gotyku z lekką nutką erotyki.

Paweł Deptuch 0
Wyd. Komiksowe 80%
27 Kwi 2016

Azymut #2: Niech piękna zdycha – w poszukiwaniu ptaka czasu [recenzja]

W drugim tomie “Azymutu” mamy do czynienia z jeszcze większą ilością zwariowanych i nieszablonowych pomysłów oraz fenomenalnych ilustracji, od których nie można oderwać wzroku.

Paweł Deptuch 0
Steampunkthreads
25 Mar 2016

Steampunk dla początkujących

Moda na Steampunk działa jak fazy księżyca. Zdarzają się przypływy i odpływy. Co jakiś czas jednak któremuś twórcy filmów, gier, książek czy komiksów zamarzy się powrót do wizerunku wiktoriańskiej damy w wytwornej sukni z gorsetem czy…

Hubert Sosnowski 0
wojna lotosowa2
22 Mar 2016

Strzeż się Bratobójcy [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Uroboros. Do wygrania są trzy egzemplarze powieści dla młodzieży “Bratobójca”, będącej drugim tomem cyklu “Wojna lotosowa”.

REDAKCJA 1
Wydawnictwo Komiksowe 85%
21 Mar 2016

Azymut #1: Poszukiwacze zaginionego czasu – zjawiskowa fantasy [recenzja]

Już dawno nie widziałem tak pięknego, urodziwego i dziwnego komiksu. Pierwszy tom “Azymutu” to świetne otwarcie obiecującego cyklu fantasy.

Paweł Deptuch 0
wojna lotosowa2
15 Mar 2016

Wojna lotosowa. T. 2. Bratobójca [patronat]

Steampunkowa powieść fantasy czasów feudalnej Japonii.

REDAKCJA 0
Studio Lain 75%
09 Mar 2016

Stickleback #1: Chwała Anglii – steampunk, Lovecraft i tajna historia Anglii [recenzja]

Studio Lain z wprawą dobiera tytuły do swojej oferty z magazynu 2000AD. Oprócz klasycznych pozycji wydaje też świeższe opowieści, które można nazwać klasyką nowoczesną. Steampunkowy “Stickleback”, z powodzeniem łączący grozę z kryminałem, jest właśnie tego przykładem.

Paweł Deptuch 0
Uroboros 90%
02 Wrz 2015

Światy Dantego – zbiór tekstów oryginalnych i różnorodnych [recenzja] [książka] [sci-fi] [horror] [kryminał] [fantasy] [baśń]

W tym roku Anna Kańtoch po raz piąty zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla i tym samym zrównała wynik Andrzeja Sapkowskiego. Nie mam też wątpliwości, że szybko w tej kwestii przeskoczy i Jacka Dukaja, bo autorka pisze i dobrze, i dużo. “Światy Dantego” to zbiór jej najlepszych opowiadań, z których trzy zostały wyróżnione właśnie tą nagrodą.

Paweł Deptuch 0
Kate Lambert Kato Dzika Banda 01
27 Cze 2015

Kate „Kato” Lambert – steampunk girl [galeria NSFW]

Kate Lambert, bardziej znana jako Kato, to brytyjska alternatywna modelka, projektantka i cosplayerka specjalizująca się w estetyce będącej mieszanką steampunku i postapokalipsy.

Paweł Deptuch 2
janusz pawlak db
10 Maj 2015

Janusz Pawlak: Toshiro, Josephine, fantasy i cyberpunk [galeria]

http://www.dzikabanda.pl/tagi/invincible/

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 75%
29 Kwi 2015

Wartownicy #4: Kwiecień 1915 Dardanele [recenzja]

Seria „Wartownicy” na tle innych frankofońskich tytułów mocno wyróżnia się już samymi okładkami. Są na nich tajemnicze postacie w steampunkowych z ducha kostiumach, a w podtytule określone jest  miejsce  akcji, kojarzące się od razu z Pierwszą Wojną Światową. Okładki zapowiadają coś fajnego i prawdziwie ekstrawaganckiego. To podpucha autorów, bo mamy tu do czynienia z jedną z najbardziej ponurych i realistycznych, wojennych historii.

Tomasz Miecznikowski 0
asrar db
05 Kwi 2015

Mahmud Asrar – czarodziej pisaka i akwareli [galeria]

Mahmud Anjum Asrar jest pół Austriakiem, pół Pakistańczykiem, urodził się w Turcji, a karierę robi w USA. W roku 2000 skoczył studia artystyczne w Ankarze, a krótkie komiksy i ilustracje publikował w licznych tureckich magazynach i fanzinach od 1997 r. W Stanach zadebiutował w 2004 r. w antologii „Digital Webbing Presents” i tym samym zwrócił na siebie uwagę Jaya Faerbera, scenarzysty z Image Comics, który zaproponował mu wspólny projekt. Razem, od 2007 r., przez dwa lata tworzyli superbohaterską serię „Dynamo 5”, po czym Asrar przeniósł się do Marvela, gdzie przez kolejne dwa lata tworzył pojedyncze numery różnych serii (m.in. „Nova”, „She-Hulk”, „War of Kings”, „Thunderbolts”). W międzyczasie rysował też przygody Atoma

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
13 Lut 2015

All Star Western #2: Wojna Lordów i Sów [recenzja] [komiks]

„All Star Western” można porównać do serialu „Gotham” – oba tytuły próbują rozwijać mitologię Mrocznego Rycerza bez udziału Mrocznego Rycerza. Skutek jest podobny – ledwie zadowalający.

Paweł Deptuch 0
Jai Nitz
06 Cze 2014

Jai Nitz: Toshiro ma ogromny potencjał [wywiad]

Z Jaiem Nitzem, współscenarzystą komiksu „Toshiro” rozmawiamy o pracy nad tytm tytułem i planach z nim związanych.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics 80%
28 Maj 2014

Toshiro [recenzja]

Postać Toshiro – mechanicznego samuraja żyjącego w XIX-wiecznej, steampunkowej epoce wiktoriańskiej – po raz pierwszy pojawiła się w 2004 roku na łamach magazynu „Produkt’ w postaci 22-stronicowej, czarnobiałej opowieści. W kolejnych latach ukazywały się następne epizody, jeden jako dodatek w albumie „Jospehine: Tchnienie czarnego lądu” i dwa w czasopismach „Tfur” oraz „Pirat”. Po tych krótkich acz intensywnych występach nastała długa cisza. Ale Toshiro, choć już nie przeżywał przygód na papierze, nieustannie rozwijał się i ewoluował w wyobraźni Janusza Pawlaka, wcześniej znanego pod pseudonimem Clarence Weatherspoon, który w nielicznych wywiadach powtarzał, że wciąż pracuje nad kolejną opowieścią. Trwało to jednak na tyle długo, że już nikt nie dawał temu wiary. Aż

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
25 Sty 2014

Janusz Pawlak – polski steampunk podbija USA [wywiad] [komiks]

W zapowiedziach wydawnictwa Dark Horse Comics na czerwiec pojawił się pełnometrażowy album „Toshiro” będący autorskim projektem naszego rodaka, Janusza Pawlaka bardziej znanego w komiksowym środowisku jako Clarence Weatherspoon.

Paweł Deptuch 0