sbm-spidey 80%
24 Sty 2017

Superbohaterowie Marvela #1: Spider-man – Udany debiut nowej kolekcji [recenzja]

Nowa kolekcja komiksów Marvela od Hatchette wchodzi na polski rynek wraz ze Spider-manem pisanym przez nagrodzonego Eisnerem J. Michaela Straczynskiego. I jest to całkiem mocne wejście.

Hubert Sosnowski 1
Hachette 70%
16 Lip 2015

Początki Marvela. Lata sześćdziesiąte – fabularne suchary i przebłyski geniuszu [recenzja]

Oto album, który każdy fan Marvela powinien mieć w swojej kolekcji. W sześćdziesiątym ósmym numerze WKKM zebrano originy większości najważniejszych postaci komiksowego uniwersum Domu Pomysłów. O dziwo, te historie to obowiązkowy materiał nie tylko dla wielbicieli trykociarzy. Sporo do powiedzenia na temat prezentowanych fabuł mieliby również psychoanalitycy.

Tomasz Miecznikowski 0
SQN 100%
17 Gru 2013

Niezwykła historia Marvel Comics [recenzja]

Obecnie Marvel to olbrzymia korporacyjna machina, która swój sukces buduje przede wszystkim na ekranizacjach własnych komiksów i licencjach przynoszących krociowe zyski. Przez lata kreowała się na niezwykłe, mityczne miejsce, gdzie twórcy, wydawcy i redaktorzy żyli w wiecznej szczęśliwości i symbiozie, a twarzą i niezachwianym jej filarem był zawsze pozytywnie kojarzony Stan Lee. Tymczasem rzeczywistość na przestrzeni tych prawie 75-ciu lat wyglądała zupełnie inaczej. W „Niezwykłej histoii Marvel Comics” Sean Howe bez pruderii i w sposób bardzo obiektywny przedstawia kronikę działalności największego wydawnictwa komiksowego od początku jego istnienia, czyli od 1939 r. Na ponad 500 stronach mamy okazję prześledzić liczne zmiany jakie zachodziły w jego strukturach, wzloty i upadki, a także

Paweł Deptuch 0