W.A.B. 85%
18 Lis 2015

Londyn. Przewodnik Pop!kulturowy – tropem kultury w Londynie [recenzja]

Londyn jest absolutnie magicznym i wyjątkowym miastem. Szczęściarze znają go z podróży, inni z książek podróżniczych, większość zaś z filmów i książek. Nasze wyobrażenia o tym mieście, popkulturowy bagaż skonfrontowany z rzeczywistością znajdziecie tylko w przewodniku Roberta Ziębińskiego.

Łukasz Radecki 0
Sven Jacobsen
12 Cze 2015

Christopher Lee: śmierć księcia ciemności

Są takie teksty, których napisanie po prostu nie idzie – i już. Wczoraj zmarł Christopher Lee. Ikona kina, miał 93 lata. Wydawało mi się, że napisanie pożegnalnej sylwetki będzie proste. Nic bardziej mylnego.

Robert Ziębiński 0
dracula lee
24 Cze 2014

Christopher Lee: zapracowany Książę Ciemności

W zeszłym miesiącu obchodził 92. urodziny, ale godziwy wiek nie przeszkadza mu w tym, aby wciąż grać w filmach, podkładać głosy w animacjach i grach wideo, czy nagrywać płyty z symfonicznym metalem. Drodzy Państwo, przed Wami Christopher Lee, czyli Drakula, monstrum Frankensteina, Mumia, hrabia Dooku, Saruman Biały, Scaramanga, Sherlock Holmes i doktor Fu Manchu w jednej osobie.

Bartek Paszylk 0
Hammer studio
13 Kwi 2014

Studio Hammer – Mumie, wampiry i dużo piersi

„Uśpieni” najnowszy horror zrealizowany w wytwórni Hammer do polskich kin trafi 16 maja. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć historię tej wytwórni. Studia, które odmieniło na zawsze wizerunek hrabiego Drakuli i dało światu legendarny duet Christopher Lee – Peter Cushing.

Robert Ziębiński 0